--}}

Natalia Oreiro

19 Mayıs 1977'de Uruguay'ın Montevido bölgesinde, meleklerin sunduğu yetenek ve güzelliklerle dünyaya merhaba demişti Natalia. Çoğu sanatçıda olduğu gibi onda da 'çocuk yaştan' gelen yeteneğin ışıltısı vardı. 8 yaşında başlamıştı hayatının geri kalanını planlamaya.

19 Mayıs 1977'de Uruguay'ın Montevido bölgesinde, meleklerin sunduğu yetenek ve güzelliklerle dünyaya merhaba demişti Natalia. Çoğu sanatçıda olduğu gibi onda da 'çocuk yaştan' gelen yeteneğin ışıltısı vardı. 8 yaşında başlamıştı hayatının geri kalanını planlamaya. Çok çalışacak, ünlü bir şarkıcı olacaktı. Sesi çok güzeldi ve bu rüyasını gerçekleştirecek bir ailesi vardı. 10 yaşlarında, kariyerinde önemli bir rolü olacak üç reklam filminde rol aldı. Pepsi, Coca Cola ve Johnson & Johnson firmaları için çekilen bu prestijli filmlerde, Natalia'nın çocuk yaşına rağmen sergilediği performans büyüleyiciydi.

14 yaşına geldiğinde, ünlü yıldız XUXA ile birlikte Brezilya televizyonunda şarkı söyleyen çocuk grubunun içinde yer aldı ve aynı gösteri içindeki skeçlerde boy gösterdi. Bu sıralar kazandığı bütün parayı Montevido'daki eviyle Arjantin'deki iş yeri arasında gidip gelmeye harcayan Natalia, 17 yaşına geldiğinde bu sorunu ortadan kaldırmak için Arjantin'e yerleşti. Aynı yıl şans Oreiro'nun kapısını çaldı ve MTV Latin Amerika'da vj olarak çalışmaya başladı.

Bu işteki performansı ile dizi yapımcılarının da dikkatini çeken Natalia, iki pembe dizinin ardından kendisine üç ay boyunca gişe başarısı sağlayacak "New York'ta Arjantinli" adlı filmde rol aldı. Müzikal ağırlıktaki filmde sergilediği performans sayesinde yapım şirketleri onunla anlaşma yarışına girdi ve bu yarışta kazanan BMG Arjantin oldu.

1998'de kendi adıyla piyasaya sunulan ve sanatçıya platin plak ödülü kazandıran ve "Muveca Brava" (Vahşi Güzel) için hazırlanan tema şarkısı "Cambio Dolor"u da barındıran albüm, içinde Türkiye, Amerika ve İsrail'in de bulunduğu tam 35 ülkeye satıldı.

2000 yılında ise "Tu Veneno" (Senin Zehrin) albümü ile aynı 35 ülkede yüksek bir satış grafiği elde ettikten sonra Latin dünyasının en prestijli festivallerinden olan "Vişa Del Mar"da "Kraliçe" seçilme başarısını gösterdi.

2002 yılında ünlü yapımcı Kike Santender, Natalia'nın 'süper kahraman' tasarımıyla sunulduğu "Turmalina" için kolları sıvadı. Uzun bir dünya turnesinde olan Oreiro, bu albüm için gerekli olan seslendirme çalşmalarını Amerika, Rusya, Uruguay ve Arjantin'de gerçekleştirdi. 70 ve 80'li yılların tarzlarından esinlenilerek pop-rock dokunuşlarıyla süslenen "Turmalina", Oreiro'nun diskografisindeki özel yerini aldı. Ayrıca Natalia ilk defa bu albümünde söz yazımına katkıda bulundu.

"Que Diga Lo Que Quiera" (Ne Söylemek İsterlerse Onu Söylesinler) adlı ilk single çalışmasından başka, ilk şarkı sözü denemesini gerçekleştirdiği "A Las De Libertad" (Özgürlüğün Kanatları), bir denizcinin Natalia'nın yakın bir arkadaşına duyduğu aşkı anlatan gerçek yaşamdan alınma "Mar" (Deniz), Natalia'nın söz yazımına yardım ettiği "Cayendo" (Düşüş) ve "Caprichos" (Kaprisler) albümde öne çıkan şarkılardı.

Bu arada Oreiro; kendisini şarkılarından değil, televizyondan, "Vahşi Güzel" ve "Aşk Meleği" dizilerinden tanıyanlara da 2002 yapımı "Kachora" (Kaçak Kız) dizisiyle ulaşacak. Bu çalışma, Türk televizyonlarında da gösterime girecek. Uluslararası adı "Runaway Lady" olan proje, Natalia'nın diğer projeleri gibi 35 ayrı ülke televizyonu tarafından satın alınmış. Dizinin "Cuesta Arriba, Cuesta Abajo" adlı tema şarkısına, "Turmalina" albümünden ulaşılabilir.

İlgili konuları ara


Görüşler

 • misafir Avatar
  misafir - 5 yıl önce
  natalia oreiro filimleri çook güzeldi yeniden izlemek isterdim keşke olsaydıda izleseydim

 • misafir Avatar
  misafir - 5 yıl önce
  sizi çok seviyorum şarkılarınız çok güzel sizde o kadar güzelsinizki anlatamam

 • misafir Avatar
  misafir - 5 yıl önce
  yaa çoook güzel kadın benide ona benzetirler çook seviyorum onu vahşi güzeli hiç kaçırmazdım..

 • misafir Avatar
  misafir - 5 yıl önce
  vahşi güzel dizisini hiç kaçırmıyorum.dünya güzeli bi bayan. çok beğeniyorum.

 • misafir Avatar
  misafir - 5 yıl önce
  ben sizin hayranınızım. sizin şarkılarınızı çok seviyoru.

 • misafir Avatar
  misafir - 5 yıl önce
  natalio oreiro filmeleri ve şarkıları çok güzel ben onun fifilimlerini hatta kliplerini izledim garçekten müthişti keşke onu bir kere görebilsem

 • misafir Avatar
  misafir - 5 yıl önce
  naty ben müjgan hala senin hayranınım yaş ilerleyince gecer dedim ama geçmiyomuş ti a mo

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Natalia Oreiro
Natalia Oreiro