Natsuki Takaya

Natsuki Takaya (高屋 奈月 ``Takaya Natsuki``), Japon manga sanatçısıır. Takaya takma bir isimdir; gerçek ismi halk tarafından bilinmemektedir. 1992`de, bu işe başladığı zaman Tokyo`ya (Japonya) taşınmıştır. Zamanının çoğunu Final Fantasy serisi veya Sakura Wars gibi video oyunları oynayarak ya da mangaları üzerinde çalışarak geçirmektedir. Son çalışması Fruits Basket son zamanlarda Kuzey Amerika`nın en çok satan shoujo mangaıdır. ``Fruits Basket`` ayrıca 26 bölümlük bir anime serisine de uyarlanmıştır.

Takaya`ya göre (``Fruits Basketın manga ciltlerinden birinin kenar çubuğunda), kızları çizmek erkekleri çizmekten çok daha eğlencelidir. Ayrıca Takaya, elektroniği ve müziği de çok sevmektedir fakat kendinden bahsetmekten hoşlanmamaktadır. ``Fruits Basketın kenar çubuklarından birinde, sol kolunu (çizim yaptığı kolunu) 6. cildi çizdikten sonra kırdığını belirtmektedir. Bu arada ameliyat olmuştur ve Fruits Basket`a ara vermek zorunda kalmıştır. Daha sonra tamamen iyileşmiştir fakat (eğlendirici bir şekilde) ameliyat yüzünden el yazısının çirkinleştiğinden şikayet eder.

Yengeç burcudur ve 7 Temmuz 1973`te doğmuştur. Kan grubu A`dır ve solaktır. Ayrıca “Chotto Ippuku" adında bir web sitesi vardı fakat Eylül 2002`den beri servis dışıdır.

Kız kardeşi çizim yapmaya başladığı zamandan yani birinci sınıftan beri manga-ka olmak istemiştir.

DizileriReferanslar

  • Fruits Basket Cilt 1; sf. 28. (İngilizce Çevirisi)
  • Fruits Basket Cilt 7; sf. 15 (İngilizce Çevirisi)


Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.