navigasyon

Seyir, seyrüsefer ya da navigasyon, bir noktadan başka bir noktaya gitmek için en elverişli yolu tayin etme ve planlanan rota üzerinde yolculuğu gerçekleştirme. Genellikle bir denizcilik terimi olarak kullanılsa da, iki nokta arasındaki yolun önceden belirlenmiş olmadığı kara ve hava yolculuklarında da seyir yapılır.

NAVIGASYON (türkçe) anlamı
1. Yönleme
NAVIGASYON (türkçe) ingilizcesi
1. n. navigation,
NAVIGASYON (türkçe) almancası
1. n. Navigation

Navigasyon hakkında bilgiler

navigasyon ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfamız: Seyir

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Navigasyon şeması

Navigasyon şeması, bir web sitesi ziyaretçisinin gezindiği web sitesi hakkında daha açıklayıcı bilgiler edinmesi,site içeriği hakkında daha kesin veriler alabilmesine olanak sağlayan rehber niteliğindeki kılavuza verilen addır.Navigasyon şeması tıpkı araçlarda olduğu gibi yol ...

Blackberry

BlackBerry, Kanadalı bir telekomünikasyon ve kablosuz cihaz üreticisidir. BlackBerry marka akıllı telefon ve tabletlerin üreticisi olan firmanın ana ofisi Ontario, Kanada'dadır.

Mıknatıslık

Mıknatıslık veya manyetizma, (Fransızca magnétism), fizikte (doğabilimde), aracılığı ile gereçlerin diğer gereçler üzerine çekici veya itici güç uyguladıkları olgulardan biridir.

Seyir

Seyir (navigasyon) bir noktadan başka bir noktaya gitmek için en elverişli yolu tayin etme. Genellikle bir denizcilik terimi olarak kullanılsa da, iki nokta arasındaki yolun önceden belirlenmiş olmadığı kara ve hava yolculuklarında da seyir yapılır. Yön bulma terimi, seyir işinin ...

GPS

GPS - Global Positioning SystemAmerikan ordusunun yardımıyla dünya çapında işleyen bir uydu navigasyon sistemi kuruldu; GPS (Küresel Konumlandırma Sistemi). Sistem 20.000 metre yükseklikte 24 uydudan oluşuyor. Veriler yüksek frekanslı radyo dalgalarıyla dünyaya iletiliyor.