Neşet Akmandor (d. 1921, Bolu, Türkiye), Türk siyasetçi.

Neşet Akmandor

Neşet Akmandor (d. 1921, Bolu, Türkiye), Türk siyasetçi.

İstanbul Teknik Üniversitesi`ni bitirdi. DSİ Genel Müdürlüğü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yük. Fen Kur. Başkanlığı, ODTÜ Öğretim Görevlisi, Etibank Seydişehir Aliminyum Tesisleri Müdürlüğü - Cumhuriyet Senatosu Bolu Üyeliği (5 Haziran 1977 - 12 Eylül 1980) ile Enerji ve Tabii Kaynaklar, Milli Savunma Bakanlıkları yaptı . Evli ve 2 çocuk babasıdır.

başlangıç kutusu sıra kutusu| önce = Mehmet Selahattin Kılıç | başlık= Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı | yıllar= 21 Haziran 1977 - 21 Temmuz 1977 | sonra= Kamran İnan başlangıç kutusu sıra kutusu| önce = Hasan Esat Işık | başlık= Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı | yıllar= 16 Ocak 1979 - 12 Kasım 1979 | sonra= Ahmet İhsan Birincioğlu bitiş kutusu

TC 40. Hükümet TC 42. Hükümet

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar