Nea Salamis Fc

kimon

Kimon (Yunanca Κίμων, Kimōn) (MÖ 510, Atina - MÖ 450, Salamis), Atina'lı bir devlet adamı ve generaldi. Milattan önce 470-460 arasında antik Atina kentinde (polis) önemli bir politik figürdü.

salamis

Atina'nın bulunduğu yarımadaya kuzeyden güneye paralel uzanan ve özellikle antik çağda Atina limanının güvenliği açısından stratejik öneme sahip olan ada.

Aias

groia savaşına katılmış iki kahramanın adıdır. Aias, Salamis kralı Telemon’un oğlu. İlias’ta Akhilleus’tan sonra en yiğit, güzel bir kahraman olarak anılır. Aias, Lokri’in oğlu, kırk gemi ile groia’ya gitti, çok hızlı koşardı.

Kıbrıs Voleybol 1. Ligi

Kıbrıs Voleybol 1. Ligi Kıbrıs Cumhuriyeti'nin en üst kademe voleybol ligidir. 1978'den beri ligi Kıbrıs Voleybol Federasyonu organize eder. Ligde 9 takım mücadele etmektedir.

Salamis adası

Salamis, Atina'nın bulunduğu yarımadaya kuzeyden güneye paralel uzanan ve özellikle antik çağda Atina limanının güvenliği açısından stratejik öneme sahip olan ada.

Yorgo Panayi

Yorgo Panayi (Yunan: Γιώργος Παναγή, 3 Kasım 1986, Larnaka), Kıbrıs Rumu futbolcu. Omonia Nicosia takımı adına mücadele etmektedir. Orta saha mevkisinde oynayan oyuncu, futbol kariyerine Nea Salamis'in akademisi ile başladı.

Nea Salamis Famagusta FC

Nea Salamis Famagusta FC , Kıbrıs Cumhuriyeti'nin en üst düzey futbol ligi olan Kıbrıs Cumhuriyeti Birinci Ligi'nde yer alan bir futbol kulübü.