Necmettin Cevheri (d. 1930, Şanlıurfa, Türkiye), Türk siyasetçi.

Necmettin Cevheri

thumb|right|Necmettin Cevheri

Necmettin Cevheri (d. 1930, Şanlıurfa, Türkiye), Türk siyasetçi.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi`ni bitirdi. Serbest avukatlık, Çiftçilik, 2.(XIII), 3.(XIV), 4.(XV), 5.(XVI), XIX., XX ve XXI. Dönem Şanlıurfa Milletvekiliği ile Turizm ve Tanıtma, Adalet, Tarım ve Köyişleri, Devlet Bakanlıkları yaptı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

başlangıç kutusu sıra kutusu| önce = Nihad Kürşad | başlık= Türkiye Cumhuriyeti Turizm ve Tanıtma Bakanı | yıllar= 3 Kasım 1969 - 5 Ocak 1978| sonra= Erol Yılmaz Akçal başlangıç kutusu sıra kutusu| önce = Selçuk Elverdi | başlık= Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı | yıllar= 21 Temmuz 1977 - 5 Ocak 1978| sonra= Mehmet Can başlangıç kutusu sıra kutusu| önce = İlker Tuncay | başlık= Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Köyişleri Bakanı | yıllar= 20 Kasım 1991 - 25 Haziran 1993 | sonra= Refaiddin Şahin bitiş kutusu T.C. Adalet Bakanları TC 31. Hükümet TC 32. Hükümet TC 41. Hükümet TC 49. Hükümet TC 50. Hükümet TC 51. Hükümet

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar