Neve Campbell

Scream serisinin efsanevi kahramanı Sidney Prescott'u canlandıran Neve Campbell'ı, serinin üçüncü filmi " Çığlık 3 " te, California'nın kuzeyinde gözlerden uzak bir hayat yaşarken buluyoruz. Güzel yıldız canlandırdığı karakter için : "Ailesini, erkek arkadaşlarını kaybetmiştir ve artık çevresindeki hiç kimseye güveni kalmamıştır. Onu saklandığı yerden ' Stab 3 " çıkartacaktır."diyor. Scream ve Scream 2 filmleriyle film dünyasına bomba gibi düşen Campbell, bu seriyle En İyi Kadın Oyuncu dalında S

Scream serisinin efsanevi kahramanı Sidney Prescott'u canlandıran Neve Campbell'ı, serinin üçüncü filmi " Çığlık 3 " te, California'nın kuzeyinde gözlerden uzak bir hayat yaşarken buluyoruz. Güzel yıldız canlandırdığı karakter için : "Ailesini, erkek arkadaşlarını kaybetmiştir ve artık çevresindeki hiç kimseye güveni kalmamıştır. Onu saklandığı yerden ' Stab 3 " çıkartacaktır."diyor. Scream ve Scream 2 filmleriyle film dünyasına bomba gibi düşen Campbell, bu seriyle En İyi Kadın Oyuncu dalında Saturn, Blockbuster ve MTV Film Ödüllerine layık görüldü.

Kanada'da doğup büyüyen Campbell, ilk çıkışını Toronto prodüksiyonu olan Lloyd Webber'in " Phantom of the Opera " ile yaptı. Alive Andrew Fleming'in sinema filmi " The Craft "ta ve 70'lerde geçen başrollerinde Ryan Phillipe, Salma Hayek, Mike Meyers'in de oynadığı " 54 "te rol almadan önce ABC'nin The Canterville Ghost, NBC'nin I Know My Son Is Still adlı televizyon filmlerinde rol aldı. Ayrıca Disney'in video serisi olan " Simba's Pride: The Lion King II "de Simba'nın kızı Kiara'yı seslendirdi.

Campbell Matt Dillon, Denise Richards ve Kevin Bacon'un da rol aldığı, John Naughton'un erotik-gerilim tarzındaki filmi " Wild Things " filminde rol alan Campbell, daha sonra Matthew Perry ve Dylan Mc Dermott'la başrollerini paylaştığı " Three to Tango " adlı romantik komedide oynadı.

Televizyonda Fox'un en çok izlenen dizilerinden biri olan Party of Five adlı TV dizisindeki rolüne halen devam eden genç aktris, yakın zamanlarda Jamie Lee Curtis, Danny De Vito, Casey Affleck ve Ben Affleck ile beraber " Drowning Mona " filminde kamera karşısına geçmeye hazırlanıyor.

Filmografi 2000 Scream 3 2000 Panic 2000 Drowning Mona 1999 Three to Tango 1999 Move 1998 Wild Things 1998 54 1998 Hairshirt 1997 Scream 2 1996 The Craft 1996 Scream 1996 The Canterville Ghost ( TV filmi ) 1996 The Witching Hour ( TV filmi ) 1995 Love Child 1994 Paint Cans 1994 The Dark 1994 The Passion of John Ruskin 1994 Baree ( TV filmi ) 1994 Party of Five) ( TV dizisi ) 1994 The Forget-Me-Not Murders ( TV filmi ) 1994 Web of Deceit ( TV filmi ) 1992 Catwalk ( TV dizisi )

Kaynak: Bigglook.com

Diğer sinema sanatçıları

Sanatçılar dizini

Görüşler

  • misafir Avatar
    misafir - 4 yıl önce
    neve campbell bence harika bir insandır diye düsünüyorum onu ck ama cok seviyorum ve her zaman ona hayran kalacağıma cok eminim.

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Neve Campbell ilgili konular