--}}

New Goblin

New Goblin Marvel Comics evreninde kurgusal karakterdir. New Goblin aslında Peter Parker'ın yani Örümcek Adam'ın en yakın arkadaşı Harry Osborn'dur.

düzenle|Haziran 2007 Diğer anlamı|New Goblin (anlam ayrım)

valign="top" valign="top" valign="top" valign="top" valign="top" valign="top" valign="top" valign="top" valign="top"
New Goblin
Orijinal ismi New Goblin
Yayımcı Marvel Comics
İlk çıkış 15 Ağustos 1962
Yaratıcı Stan Lee
Steve Ditko
Kişisel bilgiler
Gerçek adı Harry Osborn
Takma adları Yeni Cin!
Destek Babası Norman Osborn (Green Goblin
Güçleri Green Goblin` a benziyor. Ama Green Goblin` den çok daha güçlü. Çok daha hızlı ve Teknolojik yapısı çok fazla


New Goblin aslında Peter Parker`ın yani Örümcek Adam`ın en yakın arkadaşı Harry Osborndur. Harry babasının ölümünden sonra Örümcek adamın aslıda en yakın arkadaşı Peter olduğunu öğrenince Peter`dan intikam almak için kendi kendine yemin eder. New Goblin ilk olarak Örümcek Adam 3 filminde ortaya çıkmıştır. New goblin belkide süper kahramanlar arasındaki en teknolojik yapıya sahip süper kahramandır. Herhangi bir süper gücü yoktur. Kendi tasarladığı teknolojik ekipmanlarını kullanır.

Güç ve Yetenekler

New Goblin kendi tasarladığı araçları kullanır.

Sörf Tahtası Şeklindeki PlanörNew Goblin Sörf tahtası şeklindeki planörü ile mükemmel hızlara ulaşabilir. Bu planörde adeta yok yoktur. Sınırsız mermi, sınırsız sinyalli bomba(Bez bol topu büyüklüğündeki bombalar), Sınırsız füze, çok yüksek hızlara ulaşabilmesi için sınırsız X500 nitro vardır. New goblin X500 nitronun maksimum hızına çıkarsa ışık hızına çok yakın bir hızda uçabilir, ancak bu hızda giden bir planörde sadece New goblin düşmeden durabilir. Ayrıca sınırsız ateşleme katmanı vardır, New gonlin bu ateşlemeleri hem saldırı için hemde savunma için kullanabilir.

Diğer EkipmanlarNew Goblin birebir mücadele için arkasında star warsteki kılıçlara benzeyen yeşil renkte bir kılıç taşır. Ayrıca sağ ve sol kolunda istediği zaman çıkabilen üçer tane çok keskin, titanyumdan yapılan bıçaklar vardır. hayali-karakter-taslak

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.