New Mexico ��Niversitesi

New Meksico

New Mexico

New Mexicoa; ''Land of Enchantment'' (Büyülü Yer) ABD'nin 'Southwest' Bölgesi'nde bulunan New Mexico 4 ana bölgeye ayrılabilir: Great Plains (Büyük Düzlükler), Rocky Dağları, Colorado Platosu ile Basin-Range Bölgesi. İngilizce ve İspanyolca eyaletin resmi...

New Mexico Üniversitesi

New Mexico Üniversitesi, ABD`nin New Mexico eyaletinin en büyük şehri olan Albuquerque`deki en büyük üniversitedir. 30.000 civarında öğrencisi vardır.

Ciudad de México

Meksiko (İspanyolca: Ciudad de México, okunuşu Siyudad de Mehiko) Meksika'nın başkenti ve en büyük şehri.

ISO 639:n

New Mexico Maden ve Teknoloji Enstitüsü

New Mexico Maden ve Teknoloji Enstitüsü, (İng:New Mexico Institute of Mining and Technology) 1889 yılında New Mexico Maden Okulu (New Mexico School of Mines) olarak kurulmuştur.

Trinity (nükleer deneme)

Trinity, bir nükleer silah için yapılmış ilk nükleer test teknolojisidir. 16 Temmuz 1945 yılında New Mexico'daki Socorro'nın 56 km kadar güneydoğusunda şu an üzerinde komuta merkezi Alamogordo'da bulunan White Sands Missile Range'in bulunduğu yerde yapılm...

Meksiko City

Mexico (okunuşu meksiko, İspanyolca: Ciudad de México (okunuşu siyudad de mehiko), İngilizce: Mexico City) Meksika'nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac'ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi.

Roswell, New Mexico

New Mexico Thunderbirds

New Mexico Thunderbirds