NHK Trophy

NHK Kupası (Japonca: NHK杯国際フィギュアスケート競技大会 / NHK Hai Kokusai Figyua Sukēto Kyōgi Taikai), ISU Grand Prix Finalleri'ne gidecek sporcuları belirlemek için yapılan yarışmalardan biridir. Erkekler, kadınlar, çiftler ve buz dansında yarışmalar düzenlenir.

'de
NHK Kupası (Japonca: NHK杯国際フィギュアスケート競技大会 / NHK Hai Kokusai Figyua SukÄ“to Kyōgi Taikai), ISU Grand Prix Finalleri'ne gidecek sporcuları belirlemek için yapılan yarışmalardan biridir.

Erkekler

, kadınlar, çiftler ve buz dansında yarışmalar düzenlenir. ISU Grand Prix Finalleri serilerindeki yarışmaların 6.'sı ve sonuncusudur. Yarışmalar 1979'dan bu yana düzenlenmekte ve 1995'ten beri Grand Prix serilerileri içinde yer almaktadır. == Madalya kazananlar Erkekler } Robin Cousins || } Fumio Igarashi || } David Santee |- | 1980 || Sapporo, JPN || } Fumio Igarashi || } Robert Wagenhoffer || } Allen Schramm |- | 1981 || Kobe, JPN || } Fumio Igarashi || } Norbert Schramm || } Jean-Christophe Simond |- | 1982 || Tokyo, JPN || } Scott Hamilton || } Alexander Fadeev || } Grzegorz Filipowski |- | 1983 || Sapporo, JPN || } Viktor Petrenko || } Marc Ferland || } Tom Cierniak |- | 1984 || Tokyo, JPN || } Alexander Fadeev || } Brian Orser || } Brian Boitano |- | 1985 || Kobe, JPN || } Brian Boitano || } Brian Orser || } Viktor Petrenko |- | 1986 || Tokyo, JPN || } Angelo D'Agostino || } Makoto Kano || } Philippe Roncoli |- | 1987 || Kushiro, JPN || } Christopher Bowman || } Paul Wylie || } Makoto Kano |- | 1988 || Tokyo, JPN || } Alexander Fadeev || } Petr Barna || } Kurt Browning |- | 1989 || Kobe, JPN || } Viktor Petrenko || } Alexander Fadeev || } Kurt Browning |- | 1990 || Asahikawa, JPN || } Viktor Petrenko || } Grzegorz Filipowski || } Viacheslav Zagorodniuk |- | 1991 || Hiroshima, JPN || } Grzegorz Filipowski || } Viacheslav Zagorodniuk || } Alexei Urmanov |- | 1992 || Tokyo, JPN || } Philippe Candeloro || } Elvis Stojko || } Alexei Urmanov |- | 1993 || Chiba, JPN || } Philippe Candeloro || } Viacheslav Zagorodniuk || } Alexei Urmanov |- | 1994 || Morioka, JPN || } Todd Eldredge || } Philippe Candeloro || } Viacheslav Zagorodniuk |- | 1995 || Nagoya, JPN || } Elvis Stojko || } Igor Pashkevitch || } Philippe Candeloro |- | 1996 || Osaka, JPN || } Elvis Stojko || } Ilia Kulik || } Dmitri Dmitrenko |- | 1997 || Nagano, JPN || } Ilia Kulik || } Scott Davis || } Guo Zhengxin |- | 1998 || Sapporo, JPN || } Evgeni Plushenko || } Takeshi Honda || } Andrejs Vlascenko |- | 1999 || Nagoya, JPN || } Evgeni Plushenko || } Timothy Goebel || } Ilia Klimkin |- | 2000 || Asahikawa, JPN || } Evgeni Plushenko || } Ilia Klimkin || } Li Chengjiang |- | 2001 || Kumamoto, JPN || } Takeshi Honda || } Jeffrey Buttle || } Ivan Dinev |- | 2002 || Kyoto, JPN || } Ilia Klimkin || } Takeshi Honda || } Li Chengjiang |- | 2003 || Asahikawa, JPN || } Jeffrey Buttle || } Timothy Goebel || } Gao Song |- | 2004 || Nagoya, JPN || } Johnny Weir || } Timothy Goebel || } Frederic Dambier |- | 2005 || Osaka, JPN || } Nobunari Oda || } Evan Lysacek || } Daisuke Takahashi |- | 2006 || Nagano, JPN || } Daisuke Takahashi || } Nobunari Oda || } Takahiko Kozuka |- | 2007 || Sendai, JPN || } Daisuke Takahashi || } Tomí¡Å¡ Verner || } Stephen Carriere |}

Kadınlar

} Emi Watanabe || } Lisa-Marie Allen || } Sandy Lenz |- | 1980|| Sapporo, JPN|| } Denise Biellmann || } Katarina Witt || } Melissa Thomas |- | 1981|| Kobe, JPN|| } Katarina Wegelius || } Vikki de Vries || } Charlene Wong |- | 1982|| Tokyo, JPN|| } Katarina Witt || } Rosalynn Sumners || } Tiffany Chin |- | 1983|| Sapporo, JPN|| } Karin Hendschke || } Simone Koch || } Midori Ito |- | 1984 || Tokyo, JPN || } Midori Ito || } Debi Thomas || } Juri Ozawa |- | 1985 || Kobe, JPN || } Midori Ito || } Cynthia Coull || } Juri Ozawa |- | 1986 || Tokyo, JPN || } Katarina Witt || } Midori Ito || } Juri Ozawa |- | 1987 || Kushiro, JPN || } Katarina Witt || } Midori Ito || } Tonya Harding |- | 1988 || Tokyo, JPN || } Midori Ito || } Kristi Yamaguchi || } Marina Kielmann |- | 1989 || Kobe, JPN || } Midori Ito || } Kristi Yamaguchi || } Tonia Kwiatkowski |- | 1990 || Asahikawa, JPN || } Midori Ito || } Tonya Harding || } Larisa Zamotina |- | 1991 || Hiroshima, JPN || } Midori Ito || } Surya Bonaly || } Lu Chen |- | 1992 || Tokyo, JPN || } Surya Bonaly || } Kumiko Koiwai || } Yuka Sato |- | 1993 || Chiba, JPN || } Surya Bonaly || } Yuka Sato || } Lu Chen |- | 1994 || Morioka, JPN || } Lu Chen || } Tonia Kwiatkowski || } Junko Yaginuma |- | 1995 || Nagoya, JPN || } Lu Chen || } Hanae Yokoya || } Olga Markova |- | 1996 || Osaka, JPN || } Maria Butyrskaya || } Tonia Kwiatkowski || } Yulia Vorobieva |- | 1997 || Nagano, JPN || } Tanja Szewczenko || } Maria Butyrskaya || } Lu Chen |- | 1998 || Sapporo, JPN || } Tatiana Malinina || } Irina Slutskaya || } Elena Liashenko |- | 1999 || Nagoya, JPN || } Maria Butyrskaya || } Victoria Volchkova || } Tatiana Malinina |- | 2000 || Asahikawa, JPN || } Irina Slutskaya || } Maria Butyrskaya || } Tatiana Malinina |- | 2001 || Kumamoto, JPN || } Tatiana Malinina || } Yoshie Onda || } Elena Liashenko |- | 2002 || Kyoto, JPN || } Yoshie Onda || } Irina Slutskaya || } Shizuka Arakawa |- | 2003 || Asahikawa, JPN || } Fumie Suguri || } Elena Liashenko || } Yoshie Onda |- | 2004 || Nagoya, JPN || } Shizuka Arakawa || } Miki Ando || } Elena Sokolova |- | 2005 || Osaka, JPN || } Yukari Nakano || } Fumie Suguri || } Elena Liashenko |- | 2006 || Nagano, JPN || } Mao Asada || } Fumie Suguri || } Yukari Nakano |- | 2007 || Sendai, JPN || } Carolina Kostner || } Sarah Meier || } Nana Takeda |- | 2008 || Tokyo || } Mao Asada || } Akiko Suzuki || } Yukari Nakano |}

Çiftler

} Irina Vorobieva / Igor Lisovsky || } Vicki Heasley / Robert Waggenhoffer || } Sheryl Franks / Michael Botticelli |- | 1980 || Sapporo, JPN || } Barbara Underhill / Paul Martini || } Maria DiDomenico / Burt Lancon || } Toshimi Ito / Takashi Mura |- | 1981 || Kobe, JPN || } Kitty Carruthers / Peter Carruthers || } Birgit Lorenz / Knut Schubert || } Maria DiDomenico / Burt Lancon |- | 1982 || Tokyo, JPN || } Barbara Underhill / Paul Martini || } Irina Vorobieva / Igor Lisovsky || } Marina Avstriskaya / Yuri Kvashnin |- | 1983 || Sapporo, JPN || } Manuela Landgraf / Ingo Steuer || } Susan Dungjen / Jason Dungjen || } Olga Neizvestnaya / Sergei Hudiakov |- | 1984 || Tokyo, JPN || } Veronika Pershina / Marat Akbarov || } Birgit Lorenz / Knut Schubert || } Cynthia Coull / Mark Rowsom |- | 1985 || kobe, JPN || } Gillian Wachsman / Todd Waggoner || } Veronika Pershina / Marat Akbarov || } Denise Benning / Lyndon Johnston |- | 1986 || Tokyo, JPN || } Elena Valova / Oleg Vassiliev || } Jill Watson / Peter Oppegard || } Natalie Seybold / Wayne Seybold |- | 1987 || Kushiro, JPN || } Elena Leonova / Gennady Krasnitsky || } Gillian Wachsman / Todd Waggoner || } Katy Keely / Joseph Mero |- | 1988 || Tokyo, JPN || } Larissa Selezneva / Oleg Makarov || } Elena Bechke / Denis Petrov || } Kristi Yamaguchi / Rudy Galindo |- | 1989 || Kobe, JPN || } Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov || } Larissa Selezneva / Oleg Makarov || } Christine Hough / Doug Ladret |- | 1990 || Asahikawa, JPN || } Elena Bechke / Denis Petrov || } Isabelle Brasseur / Lloyd Eisler || } Natalia Mishkutionok / Artur Dmitriev |- | 1991 || Hiroshima, JPN || } Evgenia Shishkova / Vadim Naumov || } Radka Kovarikova / Rene Novotny || } Marina Eltsova / Andrei Bushkov |- | 1992 || Tokyo, JPN || } Evgenia Shishkova / Vadim Naumov || } Marina Eltsova / Andrei Bushkov || } Calla Urbanski / Rocky Marval |- | 1993 || Chiba, JPN || } Isabelle Brasseur / Lloyd Eisler || } Radka Kovarikova / Rene Novotny || } Yukiko Kawasaki / Alexei Tikhonov |- | 1994 || Morioka, JPN || } Marina Eltsova / Andrei Bushkov || } Radka Kovarikova / Rene Novotny || } Mandy Wotzel / Ingo Steuer |- | 1995 || Nagoya, JPN || } Evgenia Shishkova / Vadim Naumov || } Mandy Wotzel / Ingo Steuer || } Natalia Krestianinova / Alexei Torchinsky |- | 1996 || Osaka, JPN || } Jenni Meno / Todd Sand || } Evgenia Shishkova / Vadim Naumov || } Kyoko Ina / Jason Dungjen |- | 1997 || Nagano, JPN || } Shen Xue / Zhao Hongbo || } Jenni Meno / Todd Sand || } Peggy Schwartz / Mirko Muller |- | 1998 || Sapporo, JPN || } Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze || } Shen Xue / Zhao Hongbo || } Jamie Sale / David Pelletier |- | 1999 || Nagoya, JPN || } Maria Petrova / Alexei Tikhonov || } Sarah Abitbol / Stephane Bernadis || } Dorota Zagorska / Mariusz Siudek |- | 2000 || Asahikawa, JPN || } Shen Xue / Zhao Hongbo || } Sarah Abitbol / Stephane Bernadis || } Maria Petrova / Alexei Tikhonov |- | 2001 || Kumamoto, JPN || } Shen Xue / Zhao Hongbo || } Maria Petrova / Alexei Tikhonov || } Dorota Zagorska / Mariusz Siudek |- | 2002 || Kyoto, JPN || } Shen Xue / Zhao Hongbo || } Dorota Zagorska / Mariusz Siudek || } Anabelle Langlois / Patrice Archetto |- | 2003 || Asahikawa, JPN || } Maria Petrova / Alexei Tikhonov || } Anabelle Langlois / Patrice Archetto || } Dorota Zagorska / Mariusz Siudek |- | 2004 || Nagoya, JPN || } Maria Petrova / Alexei Tikhonov || } Pang Qing / Jian Tong || } Dorota Zagorska / Mariusz Siudek |- | 2005 || Osaka, JPN || } Zhang Dan / Zhang Hao || } Aliona Savchenko / Robin Szolkowy || } Utako Wakamatsu / Jean-Sebastien Fecteau |- | 2006 || Nagano, JPN || } Shen Xue / Zhao Hongbo || } Zhang Dan / Zhang Hao || } Valerie Marcoux / Craig Buntin |- | 2007 || Sendai, JPN || } Aliona Savchenko / Robin Szolkowy || } Keauna McLaughlin / Rockne Brubaker || } Jessica Dubíé / Bryce Davison |- | 2008 || Tokyo || } Pang Qing / Tong Jian || } Rena Inoue / John Baldwin || } Jessica Dubíé / Bryce Davison |}

Buz dansı

} Irina Moiseyeva / Andrei Minenkov || } Jayne Torvill / Christopher Dean || } Natalia Karamisheva / Rostislav Sinitcin |- | 1980 || Sapporo, JPN || } Carol Fox / Richard Dalley || } Karen Barber / Nicholas Slater || } Lillian Heming / Murray Carey |- | 1981 || Kobe, JPN || } Karen Barber / Nicholas Slater || } Natalia Karamisheva / Rostislav Sinitcin || } Jana Berankova / Jan Bartak |- | 1982 || Tokyo, JPN || } Elena Batanova / Alexei Soloviev || } Carol Fox / Richard Dalley || } Wendy Sessions / Stephen Williams |- | 1983 || Sapporo, JPN || } Elena Krikanova / Evgeny Platov || } Christina Yatsuhashi / Keith Yatsuhashi || } Svetlana Liapina / Gorsha Sur |- | 1984 || Tokyo, JPN || } Karen Barber / Nicholas Slater || } Elena Batanova / Alexei Soloviev || } John Thomas / Kelly Johnson |- | 1985 || Kobe, JPN || } Marina Klimova / Sergei Ponomarenko || } Karyn Garossino / Rod Garossino || } Sharon Jones / Paul Askham |- | 1986 || Tokyo, JPN || } Natalya Bestemyanova / Andrey Bukin || } Suzanne Semanick / Scott Gregory || } Kethrin Beck / Christoff Beck |- | 1987 || Kushiro, JPN || } Natalya Bestemyanova / Andrey Bukin || } Svetlana Liapina / Gorsha Sur || } Susan Wynne / Joseph Druar |- | 1988 || Tokyo, JPN || } Marina Klimova / Sergei Ponomarenko || } Maya Usova / Alexander Zhulin || } April Sargent / Russ Witherby |- | 1989 || Kobe, JPN || } Marina Klimova / Sergei Ponomarenko || } Oksana Grishuk / Evgeny Platov || } Jo-Anne Borlase / Martin Smith |- | 1990 || Asahikawa, JPN || } Maya Usova / Alexander Zhulin || } Klara Engi / Attila Toth || } Stefania Calegari / Pasquale Camerlengo |- | 1991 || Hiroshima, JPN || } Maya Usova / Alexander Zhulin || } Oksana Grishuk / Evgeny Platov || } Stefania Calegari / Pasquale Camerlengo |- | 1992 || Tokyo, JPN || } Maia Usova / Alexander Zhulin || } Anjelika Krylova / Uladimr Fedorov || } Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy |- | 1993 || Chiba, JPN || } Oksana Grishuk / Evgeny Platov || } Irina Romanova / Igor Yaroshenko || } Aliki Stergiadu / Juris Razguliaiev |- | 1994 || Morioka, JPN || } Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy || } Tatiana Navka / Samvel Gezalian || } Marina Anissina / Gwendal Peizerat |- | 1995 || Nagoya, JPN || } Marina Anissina / Gwendal Peizerat || } Shae-Lynn Bourne / Viktor Kraatz || } Anna Semanovich / Vladimir Fedorov |- | 1996 || Osaka, JPN || } Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy || } Marina Anissina / Gwendal Peizerat || } Irina Romanova / Igor Yaroshenko |- | 1997 || Nagano, JPN || } Pasha Grishuk / Evgeny Platov || } Shae-Lynn Bourne / Viktor Kraatz || } Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio |- | 1998 || Sapporo, JPN || } Marina Anissina / Gwendal Peizerat || } Irina Lobacheva / Ilia Averbukh || } Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas |- | 1999 || Nagoya, JPN || } Marina Anissina / Gwendal Peizerat || } Irina Lobacheva / Ilia Averbukh || } Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas |- | 2000 || Asahikawa, JPN || } Marina Anissina / Gwendal Peizerat || } Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas || } Kati Winkler / Rene Lohse |- | 2001 || Kumamoto, JPN || } Marina Anissina / Gwendal Peizerat || } Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas || } Albena Denkova / Maxim Staviski |- | 2002 || Kyoto, JPN || } Irina Lobacheva / Ilia Averbukh || } Kati Winkler / Rene Lohse || } Galit Chait / Sergei Sakhanovsky |- | 2003 || Asahikawa, JPN || } Albena Denkova / Maxim Staviski || } Elena Grushina / Ruslan Goncharov || } Galit Chait / Sergei Sakhanovsky |- | 2004 || Nagoya, JPN || } Albena Denkova / Maxim Staviski || } Tatiana Navka / Roman Kostomarov || } Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder |- | 2005 || Osaka, JPN || } Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon || } Albena Denkova / Maxim Staviski || } Anastasia Grebenkina / Vazgen Azrojan |- | 2006 || Nagano, JPN || } Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon || } Jana Khokhlova / Sergei Novitski || } Melissa Gregory / Denis Petukhov |- | 2007 || Sendai, JPN || } Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder || } Tessa Virtue / Scott Moir || } Jana Khokhlova / Sergei Novitski |- | 2008 || Tokyo || } Federica Faiella / Massimo Scali || } Nathalie Píéchalat / Fabian Bourzat || } Emily Samuelson / Evan Bates |} == Kaynaklar == * Historical Medals * Comprehensive Pairs Result * Records of NHK Trophy}

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

NHK Trophy ilgili konular

  • 2008 Finlandia Trophy

    2008 Finlandia Trophy, Finlandia Trophy yarışmalarının 2008-2009 sezonunda düzenlenen 13. Finlandia Trophy yarışmasıdır. Finlandia Trophy gel
  • 2008 Nebelhorn Trophy

    2008 Nebelhorn Trophy, Nebelhorn Trophy yarışmalarının 2008-2009 sezonunda düzenleneni. Yarışma Oberstdorf, Almanya'da düzenlenmektedir.
  • 2009 Triglav Trophy

    2009 Triglav Trophy, Triglav Trophy buz pateni yarışmalarının 2008-2009 sezonunda düzenleneni. Triglav Trophy genellikle International Skating Un
  • Football League Trophy

    Football League Trophy ya da Johnstone Paints Trophy, İngiltere'de Football League One ve Football League Two'dan 48 kulübün katılımıyla gerçek
  • 2009 Finlandia Trophy

    2009 Finlandia Trophy Finlandia Trophy artistik patinaj yarışmalarının 2009-2010 sezonunda düzenlenmiş olanı. Yapılan 14. Finlandia Trophy ya
  • 2009 NHK Trophy

    2009 NHK Trophy NHK Trophy Grand Prix yarışmasının 2009–2010 artistik patinaj sezonunda düzenlenenidir. 2009–2010 ISU Grand Prix serisinin a
  • 2010 Finlandia Trophy

    2010 Finlandia Trophy Finlandia Trophy artistik patinaj yarışmalarının 2010–2011 sezonunda düzenlenmiş olanıdır. Yapılan 15. Finlandia Trop
  • 2010 Nebelhorn Trophy

    2010 Nebelhorn Trophy Nebelhorn Trophy yarışmalarının 2010–2011 artistik patinaj sezonunda düzenlenmiş olanıdır. Program geleneksel olarak O
NHK Trophy
NHK Trophy