Ni��Anca, Fatih

Fatma Sevinç Düşünsel

Fatma Sevinç Fikri Düşünsel, (d. 1926, Eminönü, Fatih, İstanbul) - (ö. 1991, Ankara), Türk hukukçu ve siyasetçi.

Sarıdemir, Fatih

Sarıdemir, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan Fatih ilçesine bağlı 57 mahalleden biridir. Fatih ilçesinin Haliç'e kıyısı olan 8 mahallesinden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında Rüstempaşa, Tahtakale, Demirtaş, Yavuzsinan ve Cibali mahalleleri ile...

Kalenderhane, Fatih

langa

Büyüklanga, Fatih

Nişanca, Fatih

Nişanca, istanbul'un Fatih ilçesinde bir mahalledir. 2008 yılına kadar Eminönü ilçesine bağlı iken aynı yıl Fatih ilçesine bağlı hale gelmiştir. Katip Kasım ve Muhsine Hatun mahalleleri arasında yer alır. Çevresinde Kumkapı, Yenikapı ve Laleli yakın semt...

Beyazıt, Fatih

Beyazıt, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan Fatih ilçesine bağlı 57 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında Mercan, Tayahatun, Mollafenari, Mimar Hayrettin, Mimar Kemalettin, Balabanağa ve Süleymaniye mahalleleri ile komşudur.

Mimar Hayrettin, Fatih

Mimar Hayrettin, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan Fatih ilçesine bağlı 57 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında Mollafenari, Eminsinan, Şehsuvarbey, Muhsinehatun, Saraçishak, Mimar Kemalettin ve Beyazıt mahalleleri ile komşudur.

Mollagürani, Fatih

Mollagürani, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan Fatih ilçesine bağlı 57 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında Akşemsettin, İskenderpaşa, Hasekisultan, Şehremini ve Topkapı mahalleleri ile komşudur.

Mollahüsrev, Fatih

Mollahüsrev, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan Fatih ilçesine bağlı 57 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında Hacıkadın, Hoca Gıyasettin, Süleymaniye, Kalenderhane ve Zeyrek mahalleleri ile komşudur.

Yavuzsinan, Fatih

Yavuzsinan, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan Fatih ilçesine bağlı 57 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında Cibali, Demirtaş, Hacıkadın, Hoca Gıyasettin ve Sarıdemir mahalleleri ile komşudur.