Nifak, bir İslam dini terimi. İslam dinine göre bir küfür çeşidi olan nifak, dışarıdan mümin ve Müslüman görünmekle beraber kalben Allah'ı, İslam peygamberlerini ve imanın diğer esaslarını kabullenmemek, inanmamak mânâsına gelir.

NIFAK (türkçe) anlamı
1. geçimsizlik
anlaşmazlık.
NIFAK (türkçe) anlamı
2. Geçimsizlik
3. anlaşmazlık
4. ara bozuculuk:
5. Nifak unsurları her ikisinin iyi niyetlerinden yavaş yavaş
6. sinsi sinsi kendi çıkarlarına yararlanmasını bilecekti.- Y. K. Karaosmanoğlu.
7. Atasözü
8. deyim ve birleşik fiiller
9. nifak sokmak
NIFAK (türkçe) ingilizcesi
1. n. faction,
NIFAK (türkçe) fransızcası
1. zizanie [la]
NIFAK (türkçe) almancası
1. n. Zwist

Nifak hakkında bilgiler

Nifak, bir İslam dini terimi.

İslam dinine göre bir küfür çeşidi olan ``nifak``, dışarıdan mümin ve Müslüman görünmekle beraber kalben Allah`ı, İslam peygamberlerini ve imanın diğer esaslarını kabullenmemek, inanmamak manasına gelir. Nifak içinde olan kimseye ``münafık`` denir ve kalben inanmadan, sadece zahiri olarak (görünüşte) inanmış, inanıyor gözüken kişilere söylenir.

İslama göre münafıklar kalben inanmadıkları ve iman etmedikleri için Allah katında kafir ve ebedi azaptadırlar. Fakat, dil ile ikrar edip, müslüman olduklarını söyleyerek dışarıdan böyle göründükleri için insanlar katında bir mümin gibi davranış görürler. Zira kişi kalptekileri kesinlikle ``tam`` olarak bilemez ve üzerine yorumda bulunamaz. Bu yüzden münafık kişi münafıklığını ve küfrünü beyan etmedikçe ona bir Müslüman gibi davranmak zorunludur.İlgili Konu Başlıkları Tümü

Propaganda

Propaganda bir amaca hizmet eden çok belirli bir mesaj sunumudur. Mesaj doğru olsa da yönlü olabilir ve olayın tümünü dengeli bir şekilde sunmayabilir. Genellikle politikada kullanılır ve hükümetler ve politik partiler tarafından desteklenir.

Cemiyet

Cemiyet Alm. Verein, Fr. Association, İng. Association. Topluluk, toplum. Belli bir gaye için bir araya gelmiş olan topluluk, dernek. Düğün, sünnet vb. için yapılan toplantı; perişanlığın, dağınıklığın zıddı olan derli topluluk olma hali. Resmi olanlarına daha ziyade kurum ...

Cihad

Cihad (Arapça: جهاد ), İslam dini terimi.