Nigger

Nigger, Afrika kökenli olan siyahi insanlara Sömürgecilik döneminde Sömürgeci ülkeler aracalığıyla Afrika kıtansından alıp köle olarak getirilmiş insanlara sölenmiştir. Özellikle Amerika`da 1965`e kadar bu kelime siyahiler için kullanmış ve günümüzde bir siyahi için beyaz tarafından söylendiğinde oldukça aşşağayıcı bir söz olup kullanılmaması gereken bir kelimedir. Ancak günümüzde bu kelimenin türleri ortaya çıkmıştır nigga ve nizzle gibi.

Özellikle nigga günümüzün hiphop gençliği tarafından kullanılmakta ve siyahi gençler arasında birbirlerine dostça bir lakap olarak kullanılılır ama halen nigganın bile bir beyaz tarafından kullanılması hoşça karşılanmamaktadır. Aslında aşağılayıcı bir sözdür.

Amerika`da beyazlar tarafindan siyahlara karsi kullanildiginda cok gecerli bir kavga sebebidir.

Ayrıca bakınızKaynaklar

Vikipedi

Diğer anlamları

Nigger

1. anlamı i., aşağ. zenci, çok esmer kimse. ,zenci.
2. anlamı zenci.

Nigger

Nigger İngilizce anlamı ve tanımı

Nigger anlamları

  1. (noun) A negro; -- in vulgar derision or depreciation.
  2. (noun) A negro; -- in vulgar derision or depreciation.

Nigger tanım:

Kelime: nig·ger
Söyleniş: 'ni-g&r
İşlev: noun
Kökeni: alteration of earlier neger, from Middle French negre, from Spanish or Portuguese negro, from negro black, from Latin niger
1 usually offensive, see usage paragraph below : a black person
2 usually offensive, see usage paragraph below : a member of any dark-skinned race
3 : a member of a socially disadvantaged class of persons it's time for somebody to lead all of America's niggers... all the people who feel left out of the political process -- Ron Dellums
usage Nigger in senses 1 and 2 can be found in the works of such writers of the past as Joseph Conrad, Mark Twain, and Charles Dickens, but it now ranks as perhaps the most offensive and inflammatory racial slur in English. Its use by and among blacks is not always intended or taken as offensive, but, except in sense 3, it is otherwise a word expressive of racial hatred and bigotry.

Nigger ile eşanlamlı (synonym) kelimeler

Coon, Spade,

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.