Nihat Kahveci

Nihat Kahveci (1979- ), La Liga takımı Villarreal CF ve Türk Milli Takımı'nda forvet mevkiinde oynayan futbolcu.

Nihat Kahveci (1979- ), La Liga takımı Villarreal CF ve Türk Milli Takımı'nda forvet mevkiinde oynayan futbolcu.

Kariyeri

Türkiye Kariyeri

Beşiktaş Jimnastik Kulübü altyapısında futbola başladı. 1997/1998 sezonunda takımda gençleştirme operasyonu yapan John Toshack onu hemen farketti ve A takıma aldı. Güçlü ayakları, uzaktan şut atma yeteneği ve süratiyle kısa sürede Beşiktaş'ın vazgeçilmez oyuncusu oldu.

2001/2002 sezonuna kadar oynadığı 5 sezonda Beşiktaş'da 115 lig maçı oynadı ve 27 gol attı. Bu dönemde İspanya'da oynadığı mevkinin dışında genel olarak sağ kanat oyuncusu olarak görev aldı.

İspanya Kariyeri

Daha sonra eski teknik direktörü Toshack tarafından Real Sociedad'a transfer edildi. İlk sezon kadroya girme imkanı bulamamasına rağmen sonraki senelerde forvet pozisyonunda kendini gösterdi ve takımının değişmez oyuncusu durumuna geldi. 2004 yılında ispanya da yılın futbolcusu seçildi 2004/2005 sezonun ortasında ciddi bir sakatlık geçirerek sakatlanarak sezonu kapandı. Sakatlanana kadar son 3 sezonda Ronaldo ile birlikte La Liga'da en çok gol atan (50 üzeri) iki oyuncudan biri olma başarısını gösterdi.Villareal CF'e transfer oldu.

Pozisyonu Forvet Doğum Tarihi 1979 Doğum Yeri İstanbul Boyu(cm) 1.75 Kilosu(kg) 75 Önceki Kulübü BJK Öz Kaynaklar Yabancı Dil Yok Eğitim Durumu Lise Hobileri Sinema, araba kullanmak, müzik dinlemek Ayakkabı No. 41


İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Nihat Kahveci ilgili konular

Nihat Kahveci
Nihat Kahveci