Nizamettin Güvenç

Nizamettin Güvenç Kurtlar Vadisi dizisinde ana karakterlerden biri, Adnan Biricik tarafından canlandırılmıştır.

Nizamettin Güvenç Kurtlar Vadisi dizisinde ana karakterlerden biri, Adnan Biricik tarafından canlandırılmıştır.

Dizinin ilk 3 sezonunda silik ve etkisiz bir karakter olarak gösterilen Güvenç , Mehmet Karahanlı`nın avukatı olarak Kurtlar Konseyi`nin ``hukuki`` sorunlarını da üstlenip, konsey`in devlet bürokrasisi ile olan ilişkileri ile ilgilenmiştir. Konsey içinde çıkan gerginliklerden ve çekişmelerden mümkün olduğunca uzak durup, soğukkanlı bir tutum izlemiştir.

Mehmet Karahanlı`nın öldürüldüğü ünlü ``Tapınak Sahnesinden sonra ön plana çıkmaya başlamış, gene konsey içinde başlayan baronluk savaşında da soğukkanlı tutumunu devam ettirmiştir. Polat Alemdar`ın baronluğa yükselmesinden sonra, Mehmet Karahanlı`nın da içinde bulunduğu ``gizli örgüt`` tarafından Polat Alemdar`ı yok etmek için görevlendirilmiş, özellikle son sezonda Ziya Yılmaz, Samuel Vanunu, Elif Eylül, Kılıç ve Nedim Malik gibi dizinin kilit karakterlerini öldürtmüş, Polat Alemdar`ı yok etmesi için kendisine verilen gücü sonuna kadar kullanmasına rağmen başarısız olmuş ve sonunda Polat Alemdar tarafından hunharca katledilmiştir.

Dizinin diğer karakterlerine göre daha sinsi, karanlık ve esrarengiz bir karakter olan Nizamettin Güvenç`in, hem üyesi olduğu ``gizli örgütle olan ilişkisi, hem de masonik bağlantıları sık sık vurgulanmıştır.

} }

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.