Noob Saibot

Noob Saibot, Mortal Kombat dövüş oyunu serisinden kurgusal bir karakterdir. İlk görünümünü Mortal Kombat II'de yapmıştır. Oyunun yapımcıları ve senaryo yazarları olan Ed Boon ve John Tobias tarafından yaratılmıştır. İsmi, her iki yapımcının soy isimlerinin tersten okunuşlarının birleştirilmiş halidir.

Mortal Kombat II versiyonunda gizli karakter olarak yer almaya başlamış, sonrasında gördüğü ilgi üzerine Ultimate Mortal Kombat 3'de seçilebilir karakterler arasında yer almaya başlamıştır. Görüntü olarak Scorpion, Sub-Zero, Reptile, Ermac karakterleri gibi ninja hatlarına sahiptir ve siyah renk kıyafet giymektedir. Buna ek olarak karakterin yüzünde açık olan alanlar da siyah renktedir. Bunun nedeni, karakterin gölge karakter olmasıdır.

Noob Saibot, dış görünümüyle uyumlu olarak gölgeye has özellikler kullanabilmekte, telepati, bulut, şimşek, saydamlık gibi fonksiyonları dövüş stiline yansıtabilmektedir. Noob Saibot'u oyundaki diğer karakterlerden ayıran bir diğer özelliği de diğer karakterler dövüşürken özel kombinasyonlarla yardım amacıyla çağırılabilmesidir.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.