NTV

NTV, 1996 yılında Cavit Çağlar tarafından kurulan, Türkiye'nin ilk haber kanalı. Ocak 1999'da Doğuş Yayın Grubu bünyesine katıldı.

1996 yılında Türkiye`nin ilk haber kanalı olarak yayına başlayan NTV, Ocak 1999`da Doğuş Grubu bünyesine katıldı.

Merkezi İstanbul Balmumcu`da bulunan NTV, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Brüksel temsilcilikleri, yurdun ve dünyanın dört bir yanındaki muhabirleri, Reuters, ENEX, APTN gibi dünyanın önde gelen haber kuruluşları ve çeşitli haber ajansları aracılığıyla gündemi takip ediyor.

Yayın hayatı boyunca çeşitli kuruluşlar tarafından 314 ödüle} layık görülen NTV, kamuoyunu bilinçlendirmeye yönelik yayınları, dinamik kadrosu ve teknik donanımı ile kamuoyu nezdinde itibarlı bir marka olma yönünde ilerliyor.

Yayın Akışı

NTV; hafta içi, gün boyu haber, haber program, ekonomi, kültür-sanat, yaşam tarzı, spor yayınları ve belgesellere yer verirken, hafta sonunu ağırlıklı olarak spora ayırıyor ve İspanya, Almanya futbol ligleri (La Liga, BundesLiga), NBA, Türkiye Basketbol Ligi, MotoGP gibi önde gelen spor organizasyonlarını ekrana getiriyor.

Sağlık, eğitim ve çevre gibi konularda yapmış olduğu yayınlar ve özel projeler, NTV`nin kurumsal kimliğinin önemli bir parçası olan sosyal sorumluluk bilincine yaklaşımının somut örneklerini oluşturuyor.

Yayın Alanı

Türkiye`de 237 vericisi ile yayın yapan NTV, uydu, Kablo TV ve dijital platformdan da izlenebiliyor. NTV yayınları Türksat 2A 42o doğu uydusundan Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Kafkaslar`a ulaşıyor.

Kablo TV S10 bandı

Digitürk 41. kanal

D-Smart 20. kanal

Türkiye`den izleyenler için

TURKSAT 2A (EURASIASAT 1) 42°DOĞU UYDUSU Frekans: 11892 MHz Polarizasyon: Yatay Symbol Rate: 12800 Mysmb FEC: 5/6

Avrupa`dan izleyenler için

TURKSAT 2A (EURASIASAT 1) 42°DOĞU UYDUSU Frekans: 12715 MHz Polarizasyon: Dikey Symbol Rate: 2966 Mysmb FEC: 3/4Diğer Yayınlar organlarıLinkler

}

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

  • Webseonet Avatar
    Webseonet - 7 ay önce
    Diğer televizyon kanalları: https://www.canlitv.vin/

  • ntv canlı izle Avatar
    ntv canlı izle - 2 ay önce
    ntv canlı izle [ntv izle](https://www.yasaltv.com/ntv/)

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

NTV
NTV