Nun Ist Das Heil Und Die Kraft, Bwv 50

Kısaca: ''Nun ist das heil und die kraft'',Johann Sebastian Bach'ın yazdığı farzedilen BWV 50 numaralı kantat. ...devamı ☟

Nun ist das heil und die kraft,Johann Sebastian Bach'ın yazdığı farzedilen BWV 50 numaralı kantat. Eser alışılmamış bir şekilde oldukça geniş bir orkestra için yazılmış olup 4 kısımlı iki koro 3 obua, 3 trompet, timpani, yaylı orkestra, org ve cembalo gerektirir. Kantat bugüne eksik bir şekilde ulaşmış olup tek bir bölümden oluşur. Bazı tarihçiler eserin Bach'a ait olmadığını ya da bestecinin kayıp bir kantatının geriye kalmış tek bir parçası olduğunu iddia ederler.

Metinleri

* chor (Almanca metin) Nun ist das heil und die kraft und das reich und die macht unsers gottes seines christus worden, weil der verworfen ist, der sie verklagete tag und nacht vor gott. * chorus (İngilizce metin) Now is the salvation and the power and the kingdom and the might of our god and of his christ come, since he is cast down who accused them day and night before god. (vahiy 12:10, King James versiyonu)

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.