Oğuz Abadan

1950'de Ankara'da doğdu. Müziğe ilkokul çağlarında başladı. Gitarla 1962 yılında tanıştı.

1950'de Ankara'da doğdu. Müziğe ilkokul çağlarında başladı. Gitarla 1962 yılında tanıştı. 1965'ten itibaren çeşitli grup ve orkestralarda çalarak profesyonel oldu. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümünde keman öğrencisi olarak okuyup mezun oldu. Daha sonra Berklee Jazz Academy'de okudu. Avrupa'da çeşitli orkestralarda elektrik bas çaldı. Dünyanın birçok ülkesinde konserler verdi. 1976'da Paris'te bir süre Moğollar'da gitar çaldı. 1977'de Ankara Belediyesi Kent Orkestrası'na aranjör/basçı olarak girdi. 1981'de ayrılarak İstanbul'a yerleşti. Çeşitli orkestralarda çaldıktan sonra 1982'de kendi orkestrasını kurdu. 1991'de sahneyi bırakana kadar böyle devam etti. Türkiye'deki sanatçıların tümüne yakınıyla çalıştı. 1982'den bu yana stüdyo müzisyenliği ve aranjörlüğü yapmaktadır. Bestecidir, sinema ve TV filmlerine müzik yapar. 1988'de TRT'de, 1992'de Japonya'da en iyi aranjör seçildi.

ESERLERİ Notasyon ve Diziler Teori Oğuz Abadan'ın hazırladığı üç kitaplık Müzik Teorisi dizisinin bu ilk kitabı müziğe yeni başlayanlar için olduğu kadar, pratik olarak bir enstrüman çalmayı öğrenmiş müzisyenlerin de bilgilerini geliştirmeye yarayacak temel bilgileri içeriyor.

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Oğuz Abadan ilgili konular

 • Abadan

  Abadan, İran'da Huzistan ilinde kent. Basra Körfezi'nin kıyısında, Şattülarap'ta bir adada denizden 53 km kadar içeride yer alan Abadan, Isfah
 • Abadan (anlam ayrım)

  Abadan, aşağıdaki anlamlara gelebilir:
 • Ayşegül Abadan

  Ayşegül Abadan (1980) Türk piyanist
 • Abadan (anlam ayrımı)

  Abadan, aşağıdaki anlamlara gelebilir:
 • Nermin Abadan Unat

  Nermin Abadan Unat (d. 1921, Viyana), Türk yazar, çevirmen, hukukçu, sosyolog, siyaset ve iletişim bilimci. Türkiye'de iletişim bilimlerinin olu
 • Devlerin Ölümü

  ''Devlerin Ölümü'', 1990 yapımı bit Türk filmi. Sabahattin Ali'nin üç hikayesinden yola çıkarak üç kadının yaşam öyküsünü anlatır.
 • Abadan Havalimanı

  Abadan Havalimanı (IATA: ABD, ICAO: OIAA), İran'nın Abadan şehrinin 12 km uzağında yer almaktadır.
 • Abadan merkezî bahşı

  Abadan merkezî bahşı (Farsça: بخش مرکزی شهرستان آبادان‎), İran'ın Huzistan Eyaleti'nde bulunan Abadan şehristanı'nın 2
 • Arvendkenar

  Arvendkenar (Farsça: اروندكنار‎), İran'ın Huzistan Eyaleti'nde şehir.
Oğuz Abadan
Oğuz Abadan