O Şimdi Mahkum

O Şimdi Mahkum, 2004 yapımı bir Türk filmi. Senaryosunu Levent Kazak'ın yönetmenliğini Abdullah Oğuz'un yaptığı filmin başrollerini Burhan Öçal, Yavuz Bingöl, Levent Kazak, Gökhan Özoğuz, Erkan Can ve Zafer Algöz paylaşmıştır.

düzenle|Mart 2007 Senaryosu Levent Kazak`a ait, yönetmenliği Abdullah Oğuz tarafından yapılmış, baştollerini Burhan Öcal, Yavuz Bingöl, Levent Kazak, Gökhan Özoğuz, Erkan Can ve Zafer Algöz paylaşan 2004 yapımı film. 2005 yılında Antalya Altın Portakal Film Festivalinde altı ödül almıştır.

Kaynak

IMDB


O Şimdi Mahkum 2005 yapımı film

Levent, bir hapishaneden kaçış öyküsünü konu edinen sitcom yazmaya karar verir. Başrolü asker arkadaşı Gökhan’a vermek ister. Gökhan’ın bu işe pek gönlü yoktur, bu nedenle sürekli Levent’i atlatmaktadır. Ancak talihsiz bir trafik kazası sonucu Levent ile Gökhan hapse girip aynı koğuşa düşer. Burada asker arkadaşları Karlıdağ ile karşılaşırlar. Karlıdağ, sevdiğine kavuşabilmek için kaçmaya karar verir. Koğuştaki diğer mahkumların da destek vermesiyle tünel kazmaya başlar. Böylece Levent’in senaryosu kurgudan gerçeğe dönüşmeye başlar. Fakat koğuşta kalan mafya üyelerinin tünele dair başka hesapları vardır.

Teknik ekip

Ad Soyad Görevi
Abdullah Oğuz Bu filmde 46 (şu anda 62) yaşında Yönetmen

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

O Şimdi Mahkum
O Şimdi Mahkum