--}}

Okan Bayülgen

Okan Kaan Bayülgen (d. 23 Mart 1964; Cihangir, İstanbul), Türk gösteri adamı, televizyoncu, sunucu, sinema ve tiyatro oyuncusu, tiyatro ve klip yönetmeni, yapımcı, seslendirme sanatçısı, fotoğraf sanatçısı.

23 Mart 1964'te İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi ve Bodrum Lisesi'nde öğrenim gördü. Fransa'da Tours Üniversitesi'nde ekonomi eğitimi aldı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'ndan mezun oldu. Mimar Sinan Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde master yaptı. 1989 - 1994 yılları arasında Devlet Tiyatroları'nın en genç oyun yönetmeni olarak çeşitli oyunlar yönetti. Rejisi kendisine verilen bir oyun, Raik Alnıaçık tarafından kaldırılınca Devlet Tiyatroları'ndan istifa etti.

1991'de radyo programları yapmaya başladı. Kent FM, Radio Contact, Kiss FM ve Radyo D'de çalıştı.

Satel TV'de klip sunarak TV kariyerine başladı , "Gece Kuşu" ile tanındı, "Televizyon Çocuğu" ile "late night show" tarzını devam ettirdi, Utanmaz Adam dizisinden sonra televizyona verdiği arayı "ZAGA" ile sona erdirdi

"İstanbul Kanatlarımın Altında" ile sinema kariyerine başladı , "Ağır Roman" ile ödüllü bir oyuncu oldu, 1999 ve 2000'de, "Romantik", "Oyunbozan", "Komiser Şekspir" ve "Hemşo" filmlerini tamamladı.

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Okan Bayülgen
Okan Bayülgen