Old Trafford

Kısaca: İngiltere'nin Manchester şehrinde bulunan ve Manchester United'ın iç saha maçlarını oynadığı 76,000 kişilik futbol stadıdır. Trafford kentinin Greater Manchester semtinde bulunmaktadır. Sir Bobby Charlton tarafından bu stada Rüyaların Tiyatrosu lakabı verilmiştir. 1910 yılından beri; Manchester United... ...devamı ☟

Old Trafford
Old Trafford

İngiltere'nin Manchester şehrinde bulunan ve Manchester United'ın iç saha maçlarını oynadığı 76,000 kişilik futbol stadıdır. Trafford kentinin Greater Manchester semtinde bulunmaktadır. Sir Bobby Charlton tarafından bu stada Rüyaların Tiyatrosu lakabı verilmiştir. 1910 yılı 19 şubat tarihinden beri; Manchester United'ın stadıdır. Ama 2.Dünya Savaşı sırasında stadın bombalanması nedeniyle 1941'den 1949'a kadar Manchester United, maçlarını Manchester City ile Maine Road'da oynamak zorunda kaldı. Yanında aynı adlı bir kriket sahası bulunmaktadır.

Old Trafford Stadyumunun ölçüleri, 106m x 69.5m dir. Seyirci rekoru, 25 mart 1939 tarihinde 76.962 kişidir ve bu rekor İngilertere Premier lig tarihinde halan kırılamamıştır. Yeni Wembley Stadyumu tamamlanana kadar Old Trafford stadyumu 76,212 kapasitesiyle İngiltere'nin en büyük futbol stadyumuydu. Ayrıca UEFA'nın 5 yıldız verdiği ilk ingiliz stadyumudur.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.