oltu

Erzurum iline bağlı bir ilçe. Yüzölçümü 2.246 kilometrekare, nüfusu 28.896 dır. Yüzeyi, dalgalı, oldukça...

Oltu

Erzurum iline bağlı bir ilçe. Yüzölçümü 2.246 kilometrekare, nüfusu 28.896 dır. Yüzeyi, dalgalı, oldukça dik meyilli, yer yer ormanlarla kaplı dağlık alanlardan ve dimdik meyilli sarp bölgelerden ibarettir. Orman ürünleri ve hayvancılık, ilçe halkının başlıca geçim kaynağıdır. İlçe merkezi 4.352 nüfuslu Oltu kasabasıdır.
ben isa ben de oltuluyum oltuları cok sevıyom otultu ya bıkac kez geldım ama cok güzel bır yer her yerı hala köylerı cok güzel oltunun elmedüzü köyün de am cam lar yasıyor onları cok özledım sıtenız cok güzel
Burada Oltu hakkında verilen nufus bilgileri doğru değildir.Çünkü Oltu'nun köyler haric sadece ilçe merkezinin nufusu 30.000 in üzerindedir.Erzurum'un 18 ilçesi arasında en büyük ve en güzel ilçesidir.
Bu yanlış bilgi neye dayanarak yazılmış anlayamadım
Harita Oltu nun köylerinden ŞENDURAK köyü yanlış yere yerleştirilmiş.Gökçedere köyü ile Subatık köyü arasında ve Oltuya daha yakın bir uzaklıkta. Lütfen düzeltelim. Diğer bölglerde de olabilir. Örneğin Olur İlçesinin Beğendik köyü daha küzey batıda gösterilmiş , taşgeçit köyüne göre kuzey doğuda ,Olur Soğukgöze köyü ve çoğu köy haritada gösterilmemiş.
oltunun kebabı meşurdur oltu,nun kalesi türbe gezilebilir

İlgili konuları ara

Yanıtlar