Only Girl (In The World)

"Only Girl (In the World)", Barbadoslu şarkıcı Rihanna'nin bir şarkısıdır. Crystal Johnson, Mikkel S. Eriksen, Tor Erik Hermansen ve Sandy Vee tarafından Rihanna'nın beşinci stüdyo albümü Loud (2010) için yazılan şarkının prodüktörlüğünü Stargate ve Sandy Vee üstlendi. Şarkı albümün ilk single'ı olarak The Island Def Jam Music Group etiketiyle 10 Eylül 2010'da ABD'de yayınlandı. "Only Girl (In the World)", Europop unsurları taşıyan yüksek tempolu bir dans-pop şarkısıdır. "Only Girl (In the World)", albüm için kaydedilen ve seçilen ilk şarkı oldu. Şarkı sözlerinde Rihanna, sevgilisinden kendisi için fiziksel çekim istediğini anlatıyor.

Şarkı, eleştirmenler açısından oldukça olumlu yorumlar aldı; eleştirmenler Rihanna'nın önceki albümü Rated R'ın (2009) karanlık havasından çıkmasını övdü ve puanlarını yükseltti. Şarkı, Amerikan Billboard Hot 100 listesine 75. sıradan giriş yaptı ve Loud albümünün ikinci single'ı What's My Name?'in 1. olmasından sonra listedeki 11. haftasında listenin bir numarasına yükseldi. Rihanna'nın listedeki dokuzuncu bir numarası olmayı başarırken; Hot Dance Club Songs ve Pop Songs listelerinde de zirveye yerleşti. Şarkı dünya çapında birçok listenin bir numarası oldu: Avustralya, İngiltere, İrlanda, İtalya, Norveç ve Polonya. Almanya, Çek Cumhuriyeti ve Fransa'da ise ilk beşin içine girdi.

Şarkı için çekilen video klibin yönetmenliğini Anthony Mandler yaptı ve çekimler Los Angeles'ta gerçekleşti. Rihanna şarkıyı canlı olarak ilk kez Saturday Night Live programında seslendirdi. Ayrıca The X Factor'ın yedinci sezonunda ve "Love the Way You Lie (Part II)" ve "What's My Name?"i de söylediği 2010 Amerikan Müzik Ödülleri'nde söyledi. Şarkı 13 Şubat 2011'de Los Angeles'ta düzenlenen Grammy ödül töreninde Rihanna'ya En İyi Dans Kaydı ödülünü kazandırdı.

Kaynak:

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.