* The Phantom of the Opera (film 2004)The Phantom of the Opera 2004 - Andrew Lloyd Webber, Joel Schumacher* The Phantom of the Opera (müzikal 1986)Sahneye konulan ilk Operadaki Hayalet müzikali - Andrew Lloyd Webber, 1986`da yılın sanat olayı olmuştu.* Operadaki Hayalet (roman)Le Fantí´me de L`Opí©ra - Gaston Leroux* Operadaki Hayalet (uyarlamalar)Bu zamana kadar yapılan tüm Operadaki hayalet uyarlamalarını özetleyen bir sayfaya yönlendirilirsiniz.* The Phantom of the

Operadaki Hayalet

}

The Phantom of the Opera 2004 - Andrew Lloyd Webber, Joel Schumacher Sahneye konulan ilk Operadaki Hayalet müzikali - Andrew Lloyd Webber, 1986`da yılın sanat olayı olmuştu. Le Fantí´me de L`Opí©ra - Gaston Leroux Bu zamana kadar yapılan tüm Operadaki hayalet uyarlamalarını özetleyen bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Operadaki Hayalet müzikali ve filmi için bestelenen müzikler.Operadaki Hayalet (``Le Fantí´me de L`Opí©ra``), Gaston Leroux`un yazdığı bir eserdir. Gotik bir roman kabul edilir.

Andrew Lloyd Webber tarafından müzikali yapılmış(bkz. Operadaki Hayalet ) ve beyazperdeye uyarlandı.(bkz. The Phantom of the Opera )

``Operadaki Hayaletin bir opera eseri olduğu sıkça düşülen bir yanılgı olmasına karşın, ``Operadaki Hayalet`` bir müzikaldir, fakat hikaye bir opera binasında geçer.

Operadaki Hayalet

İlgili konuları ara

Yanıtlar