Orhan Ar��Burnu ��D��Lleri

Aşkı Ben Mi Yarattım

''Aşkı Ben Mi Yarattım'', Şerif Gören'in yönetmenliğini yaptığı 1979 yapımı Türk filmi.

Servi Burnu

Selvi Burnu ya da Servi Burnu - İstanbul ilinin Beykoz ilçesinde bulunan bir burun.

Boztepe Burnu

Boztepe Burnu ya da Sinop Burnu, Sinop il merkezinin büyük bir kısmının da içinde bulunduğu bir yarım adadır. İnceburun üzerinden çıkan bir burun gibidir.

Türk mizah yazarları listesi

düzenle|Şubat 2007 Mizah yazarlarımız: Aziz Nesin`in ilk basımı [[1973]]`te Akbaba Yayınlarınca, son basımı ise Ekim [[2001]]`de Adam Yayınlarınca yapılan "Cumhuriyet Dönemi Türk Mizahı" adlı kitabı, Cumhuriyet dönemi Türk mizah yazarlarını bi...

Kır Gönlünün Zincirini

''Kır Gönlünün Zincirini'', Şerif Gören'in yönetmenliğini yaptığı 1980 tarihli film. Yapımcılığını Selim Soydan, görüntü yönetmenliğini ise Erdoğan Engin yapmıştır. Filmin senaryosu Erdoğan Tünaş'a aittir.

Başkaya Burnu, Sinop

Başkaya Burnu, Sinop il sınırları içinde bulunan ve Türkiye'nin en kuzey ucunu oluşturan İnceburun üzerinden çıkan ikinci burundur. İnceburun'a varmadan görülen diğer burun ise Sinop (Boztepe) Burnu'dur.

Rumeli Burnu

Rumeli Burnu, Karadeniz ile İstanbul Boğazı'nın birleştiği noktada karanın denize yaptığı çıkıntıdır. Burnun uç kesimlerinde Rumelifeneri köyü yer alır. Burnun özellikle kuzey kıyıları yalçın kayalıklarla kaplıdır. Öreke Kayalıkları adıyla anılan kaya ada...

Orman yangınları

Orman yangını, doğal ya da insani sebeplerden ortaya çıkan yangınların ormanları kısmen veya tamamen yakmasıdır.Yıldırım düşmesi,yanardağ patlaması ve yüksek sıcaklık gibi doğal sebeplerle çıkan yangınlar ve sigara, tarımsal ürünler nedenli çıkan insan ka...

Feryada Gücüm Yok

''Feryada Gücüm Yok'', Şerif Gören'in senaryosunu yazdığı ve yönettiği 1981 yapımı Türk filmidir. Filmin başrollerinde Orhan Gencebay ve Müjde Ar oynamaktadır. Filmin yapımcılığını Selim Soydan yapmıştır.

Batsın Bu Dünya (film)

''Batsın Bu Dünya'', Osman F. Seden'in yönettiği 1975 yapımı Türk filmidir. Senaryosunu Erdoğan Tünaş'ın yazdığı filmin başrollerinde Orhan Gencebay ve Müjde Ar oynamaktadır.