Osman Karakuş

1974 yılında Adıyamanda doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1998-2001 Demokrasiyi, piyasa ekonomisini, insan haklarını, özgürlükleri savunun bir gençlik derneği olan Gençyunuslar Gençlik Grubunun oluşturulması ve kurumsallaştırılması sürecinde aktif olarak rol aldı.

1974 yılında Adıyamanda doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1998-2001 Demokrasiyi, piyasa ekonomisini, insan haklarını, özgürlükleri savunun bir gençlik derneği olan Gençyunuslar Gençlik Grubunun oluşturulması ve kurumsallaştırılması sürecinde aktif olarak rol aldı. Bu grubun Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Avrupa Birliğine bağlı gençlik örgütü olan IFLR’ın, Strasbourg’da düzenlenen 2000 yılındaki toplantısına Türkiye’yi temsilen katıldı. Gençyunuslar Gençlik Grubu olarak Balkan Ülkeleri Gençlik Grupları ile Bulgaristan’da 2001 yılında, "Türkiye Balkan Ülkeleri ve Piyasa Ekonomisi" konusunda ortak toplantı düzenledi.

2000-2003 Avrasya Kuşağı Düşünce Grubu’nun Kurucularından ve Yönetim Kurulu Üyesi. Kuşağın dergisinde Demokrasi, Özgürlükler, Muhafazakarlık ve Liberalizm üzerinde makaleler yayınladı. 2000-2002 "Serbest Çizgi" Dergisinin Kurucusu ve Editörlüğünü yürüttü. Demokrasiyi, piyasa ekonomisini, hukuk devletini ve özgürlükleri savunan üç aylık siyasi aktüel derginin editörülüğünü yaptı, çeşitli makaleler yayınladı.

2003 - Ak Parti / İstanbul SHİP komisyonu üyesi. "Serbest Düşünce Derneği"nin Yönetim Kurulu Üyesi/Genel Başkan Yardımcısı.


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Osman Karakuş ilgili konular

 • Garuda

  Altay mitolojisinde, gövdesi, kol ve bacakları insan biçimli, kartal başlı, kartal gagalı ve kartal pençeli karakuş.
 • Karakuş

  Karakuş, eski Oğuzcada kartal anlamına gelen isim. Karakuş (mitoloji), Altay mitolojisinde bahsi geçen kuş ve insan melezi yaratık.
 • Yusuf Karakuş

  Tevhid - i Selam örgütünün yöneticileri arasında yer alan Yusuf Karakuş, 1957 yılında Çorum Dodurga'nın Tutuş Köyü'nde doğdu. İlkokulu
 • Karakuş (oyun)

  Karatavuk (İng. Blackbird) İskoç oyun yazarı David Harrower tarafından 2005 yılında yazılmış tiyatro oyunudur.
 • Nazire Karakuş

  Nazire Karakuş (d. 1947 Sındırgı, Balıkesir Türkiye), Türk siyasetçi.
 • Doğan Karakuş

  Doğan Karakuş, (d. 19 Mayıs 1993, Diyarbakır), forvet mevkinde görev yapan Türk futbolcu. Futbola Map Kavaklıspor'da başlayan Doğan Karakuş,
 • Nimet Karakuş

  Nimet Karakuş, (d. 23 Ocak 1993, Antalya), Türk atlet.
 • Karakuş (mitoloji)

  Karakuş, Altay mitolojisinde, gövdesi, kol ve bacakları insan biçimli, kartal başlı, kartal gagalı ve kartal pençeli mitolojik yaratık.
 • Karakuş Han

  Karakuş Han - Türk ve Altay mitolojisinde Kuşlar Tanrısı. Karaguş veya Harahus olarak da anılır. Karağuş şeklinde de söylenir.