Osmanl�� Kartal��

Afrika siyah kartalı

Afrika siyah kartalı (Aquila verreauxii), atmacagiller (Accipitridae) familyasından bir kartal türü. Verreaux kartalı olarak da bilinir, büyük bir kartaldır.

İspanyol şah kartalı

İspanyol şah kartalı (Aquila adalberti), atmacagiller (Accipitridae) familyasından bir kartal türü. İspanya, Portekiz ve Fas ana yaşam alanlarıdır.

kartal

Kartal bilinen yırtıcı kuş. Kartallar tek eşlidir. Yaşamları boyunca eş değiştirmedikleri gibi her yıl aynı yuvayı kullanırlar. Yuvaları genellikle kolay ulaşılamayacak yerlerdedir. Yuvayı bıraktıkları bir ya da bir kaç yumurtanın kuluçka

Karlıktepe, Kartal

Karlıktepe, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bulunan Kartal ilçesine bağlı 20 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında Yukarımahalle, Kordonboyu, Çavuşoğlu, Esentepe ve Petrol-İş mahalleleriyle komşudur.

Gümüşpınar, Kartal

Gümüşpınar, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bulunan Kartal ilçesine bağlı 20 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında Uğur Mumcu, Yakacık Yeni, Yakacık Çarşı, Soğanlık ve Orta mahalleleriyle komşudur.

Esentepe, Kartal

Esentepe, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bulunan Kartal ilçesine bağlı 20 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında Ortamahalle, Soğanlık, Cevizli, Atalar, Petrol-İş, Karlıktepe, Çavuşoğlu, Yunus ve Topselvi mahalleleriyle komşudur.

Çavuşoğlu, Kartal

Çavuşoğlu, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bulunan Kartal ilçesine bağlı 20 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında güneyinde Kordonboyu; kuzeyinde Esentepe; batısında Karlıktepe; doğusunda ise Yunus mahalleleri bulunmaktadır.

Topselvi, Kartal

Topselvi, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bulunan Kartal ilçesine bağlı 20 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında güneyinde Yunus; kuzeyinde Cumhuriyet; batısında Esentepe; doğusunda ise Yalı mahalleleri bulanmaktadır.

Ortamahalle, Kartal

Ortamahalle, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bulunan Kartal ilçesine bağlı 20 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında güneyinde Esentepe; kuzeyinde Gümüşpınar; batısında Soğanlık; doğusunda ise Yakacık Çarşı mahalleleri bulanmaktadır.

Yeşilbağlar, Pendik

Yeşilbağlar, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bulunan Pendik ilçesine bağlı 31 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında kuzeyinde Kartal ilçesine bağlı Cumhuriyet ve Hürriyet; batısında yine Kartal ilçesine bağlı Yalı; doğusunda Pendik'e bağlı Bah...