Otto Dietrich

Otto Dietrich (d. 31 Ağustos 1897 - ö. 22 Kasım 1952), bir SS-Obergruppenführer, Üçüncü Reich'ın Basın müdürü ve Adolf Hitler'in sırdaşı idi.

Otto Dietrich Ağustos 1897 yılında, Essen'de doğdu. I. Dünya Savaşı sırasında görev yaptı ve Askerlik sonrası Demir Haç madalyasına layık görüldü.

Bundan sonra, Münih, Frankfurt ve Freiburg üniversitelerinde okudu. 1921 yılında siyaset bilimi alanında doktora ile mezun oldu. Dietrich, Essen ve Münih'te gazetelerde çalıştı. 1929 yılında Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi Partisi'nin (NSDAP) bir üyesi oldu. 1 Ağustos 1931'de, NSDAP Basın Şefi olarak atandı ve ertesi yıl SS'e katıldı. 1941 yılında SS-Obergruppenführer rütbesine yükseltildi.

Dietrich, nazi rejimi boyunca Führer'in güvenini muhafaza etti. II. Dünya Savaşı'nın sonuna doğru bir tartışma sonrasında Hitler tarafından kovuldu.

1949 yılında, sonraki Nürnberg Mahkemelerinde yargılandı. İnsanlığa karşı işlenen suçlardan mahkûm oldu ve bir suç örgütü olarak kabul edilen SS'e üye olmak suçundan dolayı yedi yıl hapse mahkûm edildi. 1950 yılında serbest bırakıldı. 55 yaşına geldiğinde, Düsseldorf'ta, Kasım 1952 yılında öldü.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.