Oxford

İngiltere'nin güneydoğusunda bulunan kültürel ve tarihi açıdan önemli şehirlerinden biridir. Dünyanin en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan bu kent tam bir öğrenci şehri olma özelliğini yüzyıllardır korumaktadır.

Oxford, İngiltere'nin güneydoğusunda bulunan kültürel ve tarihi açıdan önemli şehirlerinden biridir. Dünyanin en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan bu kent tam bir öğrenci şehri olma özelliğini yüzyıllardır korumaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin varlığıyla oldukça kozmopolit bir yapıya sahip olan Oxford'un yaklaşık nüfusu 140,000'dir. Tarihi 8. yüzyıla kadar uzanan şehir, Oxford Üniversitesi'nin tarihi ve görkemli kolejleri, yemyeşil parkları, mimarisi ve kültürel geçmişiyle turistler için de bir cazibe merkezidir.

Oxford Üniversitesi

Oxford Ünüversitesi dünyadaki en meşhur üniversitelerden biridir.

Önde gelen akademisyenler Oxford'a dünyanın her yerinden gelirler. Yeni profesörler, yakın zamanda enstitülerden üniversiteye geldiler. Kaliforniya Üniversitesi, Santa Barbara Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, Konstanz Üniversitesi, Princeton Üniversitesi, Hong Kong Çin Üniversitesi, Yale Üniversitesi ve Amsterdam Üniversitesi bunlara örnek olarak verilebilir.

Şehir merkezi

Turistler için olağanüstü manzaralı bir yer olduğu kadar, Oxford Şehir Merkezi tüketicilerin ziyaret ettiği çekici bir yerdir.

Westgate alışveriş merkezi "West Gate" de yer alır. Alıveriş merkezi ve civarında bulunan alan pekçok büyük dükkanları içerir. Bunların başlıcaları, Primark, Bhs, Marks&Spencer, Sainsbury's, Sports World (Eskiden Sports & Soccer) ve Game gibi meşhur yerlerdir. Ayrıca Oxford şehir merkezinde diğer büyük dükkanlardan olan Debenhams, HMV, McDonalds, Burger King, Boswells of Oxford ve bir restaurantı olan geniş Waterstones kitap dükkanı vardır.

Blackwells Kitapları

Blackwells Kitabevi, Oxford'da turist çeken çok popüler bir yerdir. Blackwels Kitabevi tüm Avrupa'da en geniş tek odayı kitap satışları için ayırmıştır. Bu boş odanın alanı (10.000 Sq Foot) dur.

Diğer çekici yerlerKaynaklar

Vikipedi

Haritası

Oxford koordinatları: 40.519676, -87.245300

Diğer anlamları

Oxford

1. anlamı i., A.B.D. bağlı erkek ayakkabısı.
2. anlamı ayyakkabı bağlama stiliingiltere'de şehir. ingiltere'nin ünlü üniversitesi. çizgili bir çeşit pamuklu.

Oxford

Oxford İngilizce anlamı ve tanımı

Oxford anlamları

  1. (a.) Of or pertaining to the city or university of Oxford, England.

Oxford tanım:

Kelime: ox·ford
Söyleniş: 'äks-f&rd
İşlev: noun
Kökeni: Oxford, England
1 : a low shoe laced or tied over the instep
2 : a soft durable cotton or synthetic fabric made in plain or basket weaves -- called also oxford cloth

Oxford

İngilizce Oxford kelimesinin İspanyolca karşılığı.
s. Oxford (ciudad de Inglaterra; famosa Universidad de Inglaterra) s. Zapato de tacón bajo

Oxford

İngilizce Oxford kelimesinin Fransızca karşılığı.
n. Oxford, ville d'Angleterre; fameuse université de l'Angleterre; nom de plusieurs villes des USA n. Oxford (sorte de soulier bas)

Oxford

İngilizce Oxford kelimesinin Almanca karşılığı.
[oxford cloth] n. Oxford, Stadt in England; berühmte englische Universität; Name mehrerer Städte in den USA (z.B. Oxford, Mississippi) n. Oxford (niedriger Schuh; englische Universitätsstadt)

Oxford

İngilizce Oxford kelimesinin İtalyanca karşılığı.
s. (Geog) Oxford, cittadina dell'Inghilterra; nota università inglese; nome di varie città negli USA s. scarpe basse coi lacci

Oxford

İngilizce Oxford kelimesinin Portekizce karşılığı.
s. Oxford, cidade na Inglaterra, famosa universidade inglesa; nome de várias cidades nos E.U.A. s. tipo de sapato

Oxford

i. Oxford

Oxford

Fransızca Oxford kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. Oxford, city in England; renowned university in England; name of a number of cities in the USA (e.g. Oxford, Mississippi)

Oxford

İtalyanca Oxford kelimesinin İngilizce karşılığı.
npr. oxford

Oxford

Türkçe Oxford kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. city in England; renowned university in England; name of a number of cities in the USA (e.g. Oxford, Mississippi) n. low shoe that laces over the instep n. oxford, low shoe that laces over the instep

Oxford

Flemenkçe Oxford kelimesinin İngilizce karşılığı.
npr. oxford

Oxford

İngilizce Oxford kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
npr. oxford

Oxford

n. city in England; renowned university in England; name of a number of cities in the USA (e.g. Oxford, Mississippi) n. low shoe that laces over the instep n. oxford, low shoe that laces over the instep

İlgili konuları ara


Görüşler

  • Jumanazar Avatar
    Jumanazar - 6 ay önce
    Çok güzel universite bende okumayı düşünyorum.

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Oxford
Oxford