Padraig Connolly

Dublin

Dublin, İrlanda’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehridir. Ülkenin doğu kıyısının ortasında, Liffey nehrinin ağzında yer almaktadır. Viking yerleşimlerinin merkezi olarak kurulan şehir, Orta Çağ’dan beri İrlanda’nın başkentidir.

yüksek atlama

Yüksek atlama atletizmin bir dalıdır. Koşarak hız kazandıktan sonra sağlam iki dik sehpanın arasındaki çıtanın üzerinden atlayarak yapılır.

Azizler ve Alimler (kitap)

Azizler ve Alimler, Edebiyat ve kültür kuramcısı Terry Eagleton'ın yazdığı tek romanıdır. Roman sıradışı bir hikâyeyi anlatmanın yanı sıra içerimleri itibariyle de felsefi bir nitelik taşımaktadır.İrlanda'nın batı kıyısında bir kulübede Ludwig Wittgenstei...

Fransa Açık Tenis Turnuvası

Fransa Açık Tenis Turnuvası, kısaca Fransa Açık, orijinal ismi ile Tournoi de Roland-Garros (``Türkçe: Roland Garros Turnuvası``), mayıs ortası ile haziran başı arasında Fransa`nın başkenti Paris`te yapılan ikinci Grand Slam tenis turnuvasıdır.

Ronan Keating

Ronan Keating tam adı Ronan Patrick John Keating (d. 3 Mart 1977, Dublin), İrlanda asıllı şarkıcı.

Talihsiz Serüvenler Dizisi (film)

Yetim kalan 3 kardeşin başlarına gelenleri anlatan aynı adlı kitaptan uyarlanmış 2004 yapımı film. Yetimlerin soyadları Baudelaire, Fransız şair Charles Baudelaire'e bir göndermedir.

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu SAG Ödülü

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu SAG Ödülü (``Screen Actors Guild Award for Best Supporting Actor - Motion Picture``) kazananların ve adayların listesi;

Entourage (dizi)

Entourage Emmy ödüllü HBO dizisi. 2005,2006 ve 2007`de Altın Küre Ödüllerine ``En İyi Komedi Dizisi`` ve ``En İyi Yardımcı Aktör`` (Jeremy Piven) aday gösterilmiş,`` En İyi Yardımcı Aktör`` dalında Jeremy Piven ile Emmy kazanmıştır.

Brían F. O'Byrne

Sahne oyununda en iyi aktör performansı Tony Ödülleri 2004 ''Frozen''