Paraguay Futbol Federasyonu

Futbol

Topu, kafa veya ayak vuruşları ile karşı kaleye sokma kuralına dayanan ve on birer kişilik iki takım arasında oynanan top oyunu, ayak topu.

Ajax (futbol)

Amsterdamsche Football Club Ajax, daha çok bilinen isimleriyle AFC Ajax, Ajax Amsterdam ya da Ajax (ismin geçmişi Aias'a dayanır), Amsterdam merkezli profesyonel Hollandalı futbol kulübü. Dünya'nın belli başlı futbol takımlarından olan Ajax, 1900 yılında...

Millî Futbol Takımlar

Millî Futbol Takımlar Dünya üzerindeki tüm millî futbol takımları listesi.

Forma (futbol)

Forma, futbol müsabakarında futbolcuların giydiği giysi veya ekipman. Futbolcuların maç esnasında ayırt edilebilmek için sırtlarında, şortlarında (ve ek olarak günümüzde göğüslerinde) forma numaralarını taşırlar.

Forvet (futbol)

Forvet, futbolda amacı gol atmak olan hücum oyuncusu anlamına gelir. Uzun boylu, seri, pas trafiğini oluşturacak şekilde orta sahaya da yardım eden, santrfor etrafında kat ederek topları tamamlayan, çapraz koşuları ile rakibi zorlayan çok ofansif oyuncula...

Futbol! Bir Aşk...

''Futbol! Bir Aşk...'', Halit Kıvanç tarafından yazılan, Temmuz 2004'te ilk baskısı yayımlanan spor kitabı. Futbol ve futbol tarihini konu almaktadır. 472 sayfadan oluşmaktadır.

Hakem (futbol)

Futbol hakemi, futbol maçını yöneten, kuralları uygulayan, maçın resmi kronometresini tutan görevli. Bir futbol maçı 1 orta hakem, 2 yardımcı (yan) hakem ve bir dördüncü hakem tarafından yönetilir.

Erkek millî futbol takımları listesi

Millî Futbol Takımlar Dünya üzerindeki tüm millî futbol takımları listesi.