Pasifik Frankı

Frangı

Frank (Fransızca: Franc) Fransa'dan gelip diğer frankofon ülkelere yayılmış bir para biriminin adıdır. Franc ismi, ilk olarak 1360 yılında sikkelerde bulunan Francorum Rex (Latince: "Franklar'ın Kralı") yazısına dayanmaktadır.

İsviçre frangı

İsviçre frangı, İsviçre ve Lihtenştayn'nda kullanılan para birimidir. İsviçre frangı\ İsviçre Ulusal Bankası tarafından piyasaya sürülmektedir.

Frank

Frank Fransa, Belçika, İsviçre, Madagaskar, Saint-Pierre-Miquelon, Reunion, Kara Afrikası, Polinezya ve Yeni Kaledonya ülkelerinin kullandıkları para birimidir. Fransız Frangı ilk kez, Kral 2. Jean'ı İngilizlerin elinden kurtarmak amacıyla 1360 yılında ba...

Frank (para)

Frank (Fransızca: Franc) Fransa`dan gelip diğer frankofon ülkelere yayılmış bir para biriminin adıdır.

Pacific Northwest

Pasifik Kuzeybatısı ya da Pasifik Kuzeybatı Kıyısı veya Pasifik Kıyı Bölgesi (İngilizce Pacific Northwest, Pacific Northwest Coast), Kuzey Amerika'nın Pasifik Okyanusuna bakan kuzeybatı kısmında bölge.

Pasifik Kuzeybatısı

Pasifik Kuzeybatısı ya da Pasifik Kuzeybatı Kıyısı veya Pasifik Kıyı Bölgesi (İngilizce ''Pacific Northwest, Pacific Northwest Coast''), Kuzey Amerika'nın Pasifik Okyanusuna bakan kuzeybatı kısmında bölge. Amerika Birleşik Devletlerine bağlı güneydoğu Ala...

Kuzey Pasifik gerçek balinası

Kuzey Pasifik gerçek balinası ''(Eubalaena japonica)'', Büyük Okyanus'un kuzeyinde yaşayan çok büyük bir balina türüdür.

Trans-Pasifik Ortaklığı

Trans-Pasifik Ortaklığı (İngilizce: Trans-Pacific Partnership (TPP)) veya Trans Pasifik Ortaklık Anlaşması (Trans Pacific Partnership Agreement (TPPA))

Komor frangı

Komor frangı (Arapça: فرنك قمري; Fransızca: ''franc comorien''; ISO 4217 kodu: KMF), Komorlar'da kullanılan resmî para birimidir. Komorlar Merkez Bankası tarafından dağıtılır, fakat kâğıt paralar Banque de France, madenî paralar Monnaie de Paris tarafında...

Pacific Northwest Coast