WAS / WERE + gerund fiilPast Tense bir eylem ile kesilmiş o ana kadar gerçekleşen bir eylemi ifade eder.I was resting when you called me.I was listening to music when the door bell rang.

Past Continuous Tense hakkında detaylı bilgi

WAS / WERE + gerund fiil

Past Tense bir eylem ile kesilmiş o ana kadar gerçekleşen bir eylemi ifade eder.

I was resting when you called me.

I was listening to music when the door bell rang.

Geçmişte belli bir zamanda yapılmakta olna eylemi belirtir.

Yesterday at 7 am, I was sleeping.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Past Continuous

Past continuous veya past progressive, İngilizcedeki sürekli zaman yapılarından biri. Geçmişte belirsiz bir süre boyunca gerçekleşmiş olay ve durumlardan bahsederken kullanılır.

Present Perfect Tense In Kullanıldığı Durumlar

A)Geçmişte yaptığımız işleri zaman belirtmeden anlatmak istediğimizde kullanılır.We have sold our houseShe has washed all the dishes.They have painted the chairs.

Simple Present Tense,present Continous Tense,future Tense,simple Past Tense,past Continous

bide present perfect tense ile ilgili olumlu olumsuz soru cümleleri arıyorum hoca 1200 tane cümle verdi elinde olan yazsın ne olursunuz çooookk acil (türkçesini ve hangi tense ait olduğunu yazarsanız sevinirim):)))

Running

Running", Tony Kanal ve Gwen Stefani tarafından No Doubt'ın dördüncü stüdyo albümü Rock Steady (2001) için yazılmış olan bir şarkıdır ve 1 Temmuz 2003'te albümün dördüncü ve son single çalışması olarak dünya genelinde yayımlandı. Şarkı, ayrıca 2003'te Sabrina the ...