Paul Gray

Kısaca: #2'dir. 24 Mayıs 2010'da hayatını kaybetmiştir. ...devamı ☟

#2'dir. 24 Mayıs 2010'da hayatını kaybetmiştir. Grubun Iowa'da doğmayan üyelerindendir.(Diğerleri Chris Fehn ve James Root) Los Angeles'te doğmuş fakat sonra ailesiyle Des Moines, Iowa'ya taşınmışlar.İlk zamanlarda Anal Blast, Vexx, Body Pit and Inveigh Catharsi gibi gruplarda bas çalmıştır.

Biyografi

Shawn Crahan ve Joey Jordison ile birlikte

Slipknot

grubunu kuruculuğunu üstlenen Paul Gray, grupta bas gitarın yanında geri vokal ve bazı parçalarda elektro gitar yardımı da yapmaktadır.Konserlerde Corey Taylor'ın sesinin kesildiği ya da onun yorulduğu zamanlarda vokali kendisinin üstlendği de görülmüştür.Bu parçalardan bazıları; "Spit It Out", "Get This", "People = Shit", "Disasterpiece", "Three Nil", "Pulse of the Maggots", "Before I Forget"'tir.Ayrıca

Slipknot

'ta olduğu zamanlarda Unida adlı grupta bir sene bas gitarda çalmıştır.Ayrıca Drop Dead, Gorgeous ve Reggie and the Full Effect adlı gruplarda da bas çalmıştır.Kendi plak şirketlerinin Roadrunner Records'un özel grubu olan Roadrunner United'te çoğu şarkılarda bası vardır. Haziran 2003'te Gray kendi arabasıyla başka arabaya çarpmıştır.Polislerin yaptığı arama sonucunda arabasında belli miktarda uyuşturucu ve esrar bulunmuştur.Bu yüzden karakolda çekilen yüz fotoğrafı bir şekilde internete sızarak Gray'in suratı görülmüştür.Bu olayın ardından grup üyelerinden Corey Taylor ve James Root'un tamamen gösterdiği suratlarının haricinde diğer üyelerde suratlarını resimlerle çok nadir göstermeye başlamıştır.

Maske

Gray'in

Slipknot

'ın ilk yıllarında kullandığı maskesi kendi kişiliği ile ilgili olan lateksten yapılmış bir domuz maskesiydi.Daha sonra ilk çıkardıkları albümde onun değişik bir versiyonuyla kafasında kemer olan burnunda da piercing olarak bir kilit olan domuz maskesini takmaya başladı.2. albümlerinin maskesinde başka bir maskeyle, demirden yapılmış siyah göz kısımları büyük(gözlerini siyaha boyayarak) ağız ve burun kısımları kapalı siyah çiziklerle açılmış bir maske giyerek sahneye çıkmaya başladı.3. albümlerinde eski maskeye biraz benzeyen yüz hatlarını daha çok kavrayan alnında sanki ateş edilmiş ve çatlaklar oluşmuş olan, ağız kısmı açık ancak demir çubuklarla kapatılmış koyu gri Hannibal maskesi takmaya başladı.En son Gray, All Hope Is Gone albümleri için eski maskenin aynısının parlak siyah ve göz etrafından yanak bölümlerine uzanan silik beyaz çizgili ve yüzeyinde daha derin çatlaklar olan versiyonunu giymektedir. Ayrıca Gray, maskelerle ilgili şunu demiştir; Radyolara röportaj vermeye gittiğimizde bile maskeleri çıkartmıyoruz ve inanın her seferinde insanları ürkütmeyi başarıyoruz.

Maske

ler bir tür fetişse ben bu fetişin tamamen destekçisiyim.

Ölümü

24 Mayıs 2010'da The Des Moines Register, Urbandale, Iowa'daki Towneplace Suites otelinde Gray'in ölü bulunduğunu bildirdi. Cesedi, ölümü sırasında ilk çocuklarını bekleyen karısı Brenna tarafından bulundu. Yapılan ilk otopsiye göre olayın cinayet ya da travma nedeniyle gerçekleşmediği ortaya çıktı. Ertesi gün, 25 Mayıs 2010'da, The Des Moines Register gazetesi, WOI-TV tarafından elde edilen bir 911 teybine göre, şişeler dolusu ilaç ve bir şırınga Gray'in otel odasında cesedinin yanında bulunduğu duyurdu. Bir ay sonra, 30 Temmuz 2010'da Paul Gray öldükten sonra Kerrang! dergisi tarafından "Services to Metal" ödülü ile ödüllendirildi, ödülü onun adına Corey Taylor aldı.

Slipknot

, Gray'in ölümünün ardından onun yerine bas gitaristlik için eski bir

Slipknot

üyesi olan Donnie Steele ile anlaştılar. Albümler

Slipknot

* 1997: Mate.Feed.Kill.Repeat * 1999:

Slipknot

* 2001: Iowa * 2004: * 2008: All Hope Is Gone

Diğer çalışmalar

* 2005: The All-Star Sessions (Roadrunner United) * 2007: Worse Than a Fairy Tale (Drop Dead, Gorgeous) * 2008: "Last Stop: Crappy Town" (Reggie And The Full Effect) Dış bağlantılar * İngilizce Vikipedi'deki Paul Gray maddesinin Death kısmı

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.