Pearl Harbor, Hawaii, bkz. Pearl...

Pearl Harbor, Hawaii hakkında detaylı bilgi

Pearl Harbor, Hawaii ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfamız: Pearl Harbor

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Pearl Harbor (anlam Ayrımı)

Pearl Harbor ile aşağıdakilerden herhangi biri kastedilmiş olabilir:

Pearl Harbor Baskını

Pearl Harbor Baskını, 1941 Japonya'nın II. Dünya Savaşı'nda (7 Aralık 1941) Oahu adasındaki (Hawaii) Pearl Harbor'da bulunan ABD'nin deniz üssüne düzenlediği saldırı. Saldırı savaşta tarafsız kalmak isteyen ABD'nin savaşa girmesine neden olmuştur. Japonya'nın, İkinci ...

TCG Dumlupınar (D-6)

a çarparak battı, 4 Nisan 1953

Pearl Harbor

Pearl Harbor (Türkçe: İnci Liman), Büyük Okyanus'ta ABD'ye bağlı bir eyâlet olan Hawaii'nin Oahu Adası'nın güney sahilinde bulunan küçük bir koy.

Pearl

Pearl Krabs (Türkçesi Pearl Yengeç) ya da Pearl, SüngerBob KareŞort çizgi dizisinde "Bay yengeç'in kızı" olarak bilinen bir kurgusal karakterdir. O aynı zamanda bir balinadır.

Th

TH şu anlamlara gelebilir: * .th, Tayland için internet ülke kodu üst seviye alan adı * Karlsruhe Üniversitesi, 1825 yılında kurulmuş Karlsruhe, Almanya'da buluna...

Adolf Hitler

Adolf Hitler (d. 20 Nisan 1889, Braunau am Inn, Yukarı Avusturya - ö. 30 Nisan 1945, Berlin, Almanya), 1933 itibari ile Almanya'nın başbakanı ve 1934'den ölümüne kadar Almanya'nın lideriydi (Führer). Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi (NSDAP)'nin başkanıydı.

İkinci Dünya Savaşı

II. Dünya Savaşı, 1939-45 arasında hemen hemen dünyanın her yanını kapsayan uluslararası savaş. I. Dünya Savaşının çözümsüz bıraktığı anlaşmazlıklarla belirlenen yirmi yıllık gergin bir dönemin ardından patlak veren savaşta Almanya, İtalya, ve Japonya’nın ...

İkinci Dünya Savaşı Uzakdoğu Cephesi

1931 yılından itibaren Japonlar, iç çatışmalarla zayıflayan Çin’in bu zararlarından da yararlanarak, Asya Kıtası’nda nüfuz zahibi olmak için saldırgan tutumlarını arttırmaya başladılar. Bu politikaları bölgedeki Amerikan ve İngiliz çıkarlarına da aykırıydı. O yıl ...

İkinci Dünya Savaşı Ve Japonlar

Yeterince tankınız, askeriniz hatta uçaklarınızı kaldıracak benzininiz yoksa nasıl savaşırsınız? "Hayalgücü" ile mi? Japonlar öyle yaptılar!

Ford Adası

Ford Adası (Ford Island) Pearl Harbor'ın ortasında yer alır. Ana adaya Ford Adası Köprüsü (Forth Island bridge) ile bağlıdır.

Cep Denizaltısı

Cep denizaltısı genellikle bir veya iki mürettebatı olan ve güvertesinde yatma yeri olmayan küçük bir denizaltıdır. Cep denizaltıları genellikle ana bir gemi tarafından taşınır bırakılır geri alınır ve yaşam üniteleri için destek alırlardı.