Pearl Harbor Hatıra Madalyası, ayrıca Pearl Harbor Gazi Madalyası olarak da bilinir, ABD Kongresi tarafından 1991'de onayladığı Birleşik Devletler Ordusunun nişanıdır. Bu madalya, Pearl Harbor'a Japonlar tarafından gerçekleştirilen ve Birleşik Devletlerin II.

Pearl Harbor Hatıra Madalyası

right|thumb|175px|Pearl Harbor Gazi Madalyası Pearl Harbor Hatıra Madalyası, ayrıca ``Pearl Harbor Gazi Madalyası olarak da bilinir, ABD Kongresi tarafından 1991`de onayladığı Birleşik Devletler Ordusunun nişanıdır.Bu madalya, Pearl Harbor`a Japonlar tarafından gerçekleştirilen ve Birleşik Devletlerin II. Dünya Savaşına katılmasına neden olan saldırıda bulunan gazilere verilmektedir.

Pearl Harbor Gazi Madalyası ile ödüllendirilmek için, askerlerin 7 Aralık 1941`de Birleşik Devletler Ordusunda aktif görevde olması ve Japon saldırısı sırasında bölgede hizmet veriyor olması gerekmektedir. Sivil görevliler ise saldırı sırasında hayatını kaybetmiş veya yaralanmışlar ise bu nişan ile ödüllendirilirler.

Bu nişan geçmişe dönük bir tasarıma sahiptir ve askeri bir üniforma üzerinde taşınmak için tasarlanmamıştır. Diğer Madalyaların aksine, gaziye verilmesi için gazi tarafından Birleşik Devletler ordusuna bir başvuru yapılmasını icap eder. Pearl Harbor Gazi Madalyası, askeri bir madalya olarak düşünülür ve kabul edilir.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar