Pencereden Bakmak

pencere

Pencereler genelde bir çerçeve yardımıyla sabit duruma getirilen cam ya da benzeri saydam/yarı saydam materyallerle örtülür.

İlyas Çakmak

İlyas Çakmak (d. 14 Temmuz 1988, Menemen, İzmir), Türk futbolcu. Şu anda 2. Lig ekiplerinden Göztepe'de kiralık olarak forma giymektedir. Bonservisi Çaykur Rizespor'un elindedir.

Öteki Renkler

``Öteki Renkler`` Orhan Pamuk`un 1999 yılında İletişim Yayınları`ndan çıkan kitabıdır. Kitap piyasaya çıktığı tarihe kadarki dönemde Orhan Pamuk`un çeşitli yayın organlarında yayımlanmış yazıları, denemeleri ve röportajlarından oluşur. Ayrıca kitabın giri...

MSN TV

MSN TV Microsoft'un iletişim programı olan Windows Live Messenger üzerinden çeşitli videoları aynı anda karşı pencerede bulunan kişilerle de paylaşmak üzerine kurulmuş bir sistemdir.

Cahın

Cahın Han - Türk ve Altay mitolojisinde Ateş Tanrısı. Çahın Han da denir. Göğün altıncı katında oturur. Tanrı Ülgen’i ikna ederek insanlara ateşin verilmesini o sağlamıştır.

Zahir Çakmak

Zahir Çakmak tam ismiyle Melik Zahir Sayfeddin Çakmak (d. Yak. 1372 - ö. 1453, Kahire), 1438 ile 1453 döneminde saltanat süren Çerkes kökenli Burci Hanedanı'ndan Memluk hükümdarı.

Fırat Çakmak

Fırat Çakmak (d. 1 Ocak 1983, Oltu, Erzurum) Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Denizlispor'da oynamaktadır.

TELEFON ŞİİRİ

Barış Çakmak

Barış Çakmak (d. 5 Temmuz 1979) sinema, televizyon, seslendirme ve tiyatro alanlarında çalışmış Türk oyuncu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Antik Yunanca ve Antik Latince Bölümü'nde klasik filoloji eğitimi alan Barış Çakmak; Can Gürzap ın Dialog...

Metin Çakmak

Metin Çakmak (d. 7 Temmuz 1987) Alman-Türk futbolcu. Berliner AK 07 forması giymektedir.