Picnik

Picnik Google tarafından 2010 yılında satın alınan çevrimiçi bir fotoğraf düzenleme hizmetidir. Merkezi, Washington, Downtown şehrindedir.

Site, kullanıcıların resimleri düzenlemesine, içe aktarılan resimlere stiller eklemesine ve bir görüntüyü kırpma ve yeniden boyutlandırma gibi temel düzenleme araçlarını kullanmasına izin verdi. Kullanıcılar, fotoğrafları Facebook, Myspace, Picasa Web Albümleri, Flickr, Yahoo ve Google+'den doğal olarak alabilir ve bir bilgisayardan yüklemek veya bir web sitesinden yüklemek için sunulan seçenekler sunabilir. Picnik'in temel fotoğraf düzenleme araçlarının çoğunun kullanımı ücretsiz. Picnik Premium, ek fotoğraf düzenleme özellikleri içeriyordu ve aylık, altı aylık veya yıllık abonelik maliyeti için teklif edildi.

Picnik, Flickr ile varsayılan bir fotoğraf editörü olarak daha az özelliklere sahip bir sürümü içeren Flickr ile ortak çalışıyordu. Ayrıca, ücretsiz web sitesi yaratıcısı Webs'lerle fotoğraf düzenleme yapmak için de kayıt yaptırmışlardı. Picnik, 1 Mart 2010'da Google tarafından satın alındı.

Ocak 2012'de Picnik, 19 Nisan 2013'te kapanacağını ve araçlarını Google+'a taşıdığını söyledi. Tüm Premium üyelerine tam bir geri ödeme sağladılar ve 19 Nisan tarihine kadar herkese ücretsiz Premium hizmeti sağladılar. Bazıları kapatmayı durdurmak için başvurdu, ancak başarısız oldu. Picnik, 21 Mart 2012'de tüm kullanıcılarına sık sorulan soruların bir listesini içeren bir e-posta gönderdi. Picnik, kaydedilen içeriğin indirilmesine izin vermedi ve 19 Nisan 2013'te tamamen kapatıldı. Picnik'in orijinal mühendislerinden ikisi, 2012 yılının başında PicMonkey adlı benzer bir fotoğraf editörünü başlatmak için Google'dan ayrıldı.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.