Pink Floyd: Live At Pompeii

Kısaca: ''Pink Floyd: Live at Pompeii'', 1972'de Adrian Maben tarafından filme alınan bir Pink Floyd konseridir. ...devamı ☟

Pink Floyd: Live at Pompeii, 1972'de Adrian Maben tarafından filme alınan bir Pink Floyd konseridir. Kayıtlar Ekim 1971'de "Echoes", "A Saucerful of Secrets", and "One Of These Days" şarkıları Pompeii'de kaydedildi. Öteki şarkılar ise Paris'te bir stüdyoda kaydedildi ancak içinde Pompeii görüntülerini de barındırıyordu. 1972'de bu versiyon yayınlandı. 1974'te ise bu görüntülere Dark Side of the Moon albümü kaydedilirken çekilen görüntüler eklenmiş ve öyle yayınlanmıştır. 2003'te DVD olarak ve "Director's Cut" adıyla yayınlanan son verisyonunda ise şarkı sıralamasında değişiklikler vardır.

Şarkılar

1972 Versiyonu 1. "Intro Song" 2. "Echoes, Part 1" 3. "Careful with That Axe, Eugene" 4. "A Saucerful of Secrets" 5. "One of These Days" 6. "Set the Controls for the Heart of the Sun" 7. "Mademoiselle Nobs" 8. "Echoes, Part 2" 2003 "Director's Cut" versiyonu 1. "Echoes, Part 1"/"On the Run" (Studio Footage) 2. "Careful with That Axe, Eugene" 3. "A Saucerful of Secrets" 4. "Us and Them" (Studio Footage) 5. "One of These Days" 6. "Mademoiselle Nobs" 7. "Brain Damage" (Studio Footage) 8. "Set the Controls for the Heart of the Sun" 9. "Echoes, Part 2"

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.