Pisa ��Niversitesi

Pisa (anlam ayrımı)

Pisa veya PISA aşağıdaki anlamlara gelebilir:

Pisak

Písac ya da Pisaq, Peru'da bir şehir ve İnkaların eski bir dağ hisarıdır. Cusco'ya yaklaşık 33 kilometre mesafede bulunur.

Pisaq

Písac ya da Pisaq, Peru'da bir şehir ve İnkaların eski bir dağ hisarıdır. Cusco'ya yaklaşık 33 kilometre mesafede bulunur.

Pisa Üniversitesi

Pisa Üniversitesi (İtalyanca: Università di Pisa), Pisa, Tuscany 1343 yılında kurulmuş, İtalya'nın en ünlü üniversitelerinden biridir. 11. yüzyıldan itibaren Pisa'da hukuk dersleri verilmesine rağmen, üniversite resmi olarak 3 Eylül 1343'te Papa VI Clemen...

Franco Ferrucci

Pisa doğumlu İtalyan eleştirmen, yazar aynı zamanda Rutgers Üniversitesi öğretim üyesi. Dokuz kitabından Türkçeye çevrilmiş tek yapıtı Ayrıntı Yayınları`ndan çıkmış olan Tanrı`nın Ağzından Evrenin Hikayesi`dir.

Pisa ili

Pisa ili (İtalyanca: ''Provincia di Pisa'') merkezî İtalya'da Toskana Bölgesi'nde yer alan bir ildir. Bu ilin merkezi Pisa'dir.

Ippolito Rosellini

Ippolito Rosellini (1800 – 1843) Pisa doğumlu İtalyan mısırbilimcidir. Mezzofanti'nin yanında Bolonya'da eğitim görmüştür ve 1824 yılında Pisa Üniversitesi'nde doğu dilleri profesörü olmuştur. Mısır seferine eşlik ettiği (1828) Jean-François Champollion i...

pisac

Písac ya da Pisaq, Peru'da bir şehir ve İnkaların eski bir dağ hisarıdır. Cusco'ya yaklaşık 33 kilometre mesafede bulunur. Şehir Urubamba Nehri kıyısında Valle Sagrado'da (''Kutsal İnka Vadisi'') bulunur.

Naim H. Alemdaroğlu

Dr. Naim H. Alemdaroğlu (d. 1945, Tokat) Türk Mühendis ve iş adamı. Liseyi Henry Clay High School Lexıngton,Ky (ABD)`de bitirdikten sonra Lisans ve Yüksek Lisans derecelerini ODTÜ Kimya mühendisliğinde tamamladı.