Pixie Lott

Kısaca: Pixie Lott (d. Victoria Louise "Pixie" Lott, 12 Ocak 1991, Londra), İngiliz şarkıcı, söz yazarı, dansçı ve oyuncu. ...devamı ☟

Pixie Lott (d. Victoria Louise "Pixie" Lott, 12 Ocak 1991, Londra), İngiliz şarkıcı, söz yazarı, dansçı ve oyuncu. İlk teklisi Mama Do (Uh Oh Uh Oh) Haziran 2009'da piyasaya çıkmış ve Uk Signle Chart'ta bir numaraya yükselmiştir. Ayrıca ikinci teklisi Boys and Girls de aynı yılın eylül ayında Birleşik Krallık listelerinde zirveye çıkmıştır. İlk albümü Turn It Up ise 2009'un eylül ayında piyasaya sürülmüş olup Birleşik Krallık albüm listesinde altıncı sıraya çıkmıştır. Ayrıca ikinci albümü "Young Foolish Happy" 14 Ekim 2011'e piyasaya giriş yaptı. Bu albümün ilk şarkısı olan "All About Tonight" İngiltere'de 1. sıraya yerleşti. Lott aynı zamanda canlı performansları ve stiliyle de itibar kazanmış, The X Factor adlı programda konuk jüri olarak yer almıştır.

Hayatı

Lott, güneydoğu Londra yakınlarındaki Bromley'de doğdu. Brentwood, Essex'te stok komisyoncusu olan babası, ev hanımı olan annesi ve kendinden büyük bir kız ve bir erkek kardeşi ile büyüdü. Annesi ona Pixie (peri) ismini taktı, çünkü annesine göre tıpkı bir peri gibi küçük ve tatlı bir bebekti. İlk şarkılarını kilisede söylemeye başladı. 13 yaşında ailesiyle Brentwood'a taşındı. 14 yaşından itibaren zamanının çoğunu albüm çalışmaları ile geçirdiğinden okula çoğu zaman gidemezdi. Buna rağmen notlarından hep 'A' alırdı.

Filmografisi

Diskografisi

Stüdyo albümleri

* Turn It Up (2009) * Young Foolish Happy (2011)

Konuk şarkıcı olarak

Diğer liste şarkıları

Video Klipleri

Dış bağlantılar

* * *

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.