Poison The Well

Kısaca: Poison The Well (genellikle PTW olarak kısaltılır), Miami'de kurulmuş bir post-hardcore, metalcore grubu. ...devamı ☟

{{Grup | adı = Poison The Well| Resim = | Grup Adı = Poison The Well | Kuruluş Tarihi = 1999 | Tarz = Post-HardcoreMetalcore | Üyeleri = Jeffrey MoreiraRyan PrimackChris A. Hornbrook | Ülke =Amerika Birleşik Devletleri | Web Sitesi = Poison The Well Resmi Sitesi | }}

Poison The Well (genellikle PTW olarak kısaltılır) Miami` de kurulmuş bir post-hardcore/metalcore grubudur. Vokalist Jeffrey Moreira grubun üç albümümünde de olmasına rağmen gitarist Ryan Primack ve davulcu Chris Hornbrook grubun değişmeyen en eski üyeleridir.

Grup Hakkında

Poison the Well Distance Only Makes The Heart Grow Fonder isimli ilk albümlerini 1998 yılında çıkardı. Albüm Trustkill` in dikkatini çekip grup ile uzun süreli bir anlaşma imzalamasını sağladı. PTW Trustkill ile ilk albümleri The Opposite of December... A Season of Separation` ı 1999 yılında çıkardı. Guitar World isimli dergi bir sayısında The Opposite of December` ın tüm zamanların en önemli Hardcore/Screamo albümü olduğunu söylemektedir.

The Opposite of December` ın yarattığı etki sonucunda grup pek çok ünlü müzik yapımcısı firmanın dikkatini çekti. Albüm o kadar başarılı olmuştu ki grup Distance Only Makes The Heart Grow Fonder albümlerini, ekstradan iki canlı şarkı ve biraz farklı bir başlıkla ("only" kelimesi çıkarılarak) Undecided Records üzerinden bir kere daha çıkardı. Bundan sonra grup Trustkill` den Tear From the Red isimli bir albüm daha çıkarıp "Botchla" isimli şarkılarına video klip çektiler. Albümün getirdiği popülerlik sonucu grup Atlantic Records ile anlaşma imzaladı. Tear From the Red albümünün çıkışından 1 yıl sonra 2003` te grup You Come Before You isimli albümlerini çıkardı.

Poison the well Smashing Pumpkins` den Billy Corgan` a olan sevgileri ile bilinir. Grup kariyerinin başlarında Smashing Pumpkins` in "Today" isimli şarkısına düşük kaliteli bir demo kaydı yapmıştır ve bugün hala konserlerde canlı olarak bu şarkıyı seslendirmektedirler.

Grup ÜyeleriEski Grup Üyeleri

Albümler

Album Kapağı Çıkış Tarihi Albüm Adı Etiket
1998 ``Distance Only Makes The Heart Grow Fonder`` EP Goodlife Records
14 Aralık, 1999 ``The Opposite of December... A Season of Separation`` Trustkill Records
19 Şubat, 2002 ``Tear From the Red`` Trustkill Records
1 Temmuz, 2003 ``You Come Before You`` Atlantic Records


Linkler

Poison Grubun Resmi Sitesi

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.