Polat Alemdar

Polat Alemdar, Kurtlar Vadisi isimli dizide Necati Şaşmaz`ın canlandırdığı baş karakterdir. Dizide aynı zamanda Ali Candan ve Efe Karahanlı isimlerine de sahiptir.

Polat Alemdar

Polat Alemdar, Kurtlar Vadisi isimli dizide Necati Şaşmaz`ın canlandırdığı baş karakterdir. Dizide aynı zamanda Ali Candan ve Efe Karahanlı isimlerine de sahiptir. Polat Alemdar aslında Kurtlar Konseyi Baronu`nun oğludur ve bebek iken istihbaratçı Aslan Akbey tarafından kaçırılarak evlatlık olarak Ömer - Nazife Candan ailesinin yanına verilmesini sağlamıştır. Aslan Akbey`in amacı, üniversite sonrası hariciyeci olarak dünyanın çeşitli yerlerinde çalıştırdığı Polat`ı Türk mafyasının arasına sızmasını sağlayarak, bu örgütlerin dış bağlantılarının tepesindeki insanlara ulaşmaktır. Ali Candan ismi ile dünyanın pek çok yerinde hariciyeci olarak çalışmış ve en son Kosova'da iken Türkiye'ye ye kesin dönüş yapmıştır. Daha önceden Raci Şaşmaz'ın canlandırdığı Ali Candan estetik ameliyat olarak Polat Alemdar olmuş ve Duran Şatıroğlu'nun yeğeni olarak mafyanın içine sızmıştır. Zamanla Süleyman Çakır'la tanışıp arkadaş olmuş ve onun yanında hızla yükselmiştir. Abdülhey, Memati ve Güllü Erhan'dan oluşan bir yakın arkadaş grubu vardır. Ayrıca Ali Candan olarak yaşadığı süre içerisinde avukat olan Elif Eylül ile tanışıp sevgili olmuş ve Polat Alemdar olduktan sonra da bırakmamıştır.

Dizide Polat Alemdar, Dünya Baronu tarafından Baronluğa kadar yükseltilmiş, hatta Fuad Sinyora`ya suikast düzenlemesi için Suriye`ye dahi gönderilmiştir.

İlişkileri deşifre edip, sistemi çökertmek üzere mafyanın içerisine girmiş, çetelerin Küresel Güçler ile nasıl işbirliğine girdiğine şahit olmuş gizli bir devlet görevlisidir. Kurtlar Vadisi Pusu'da Polat'ın misyonu yine akıl, cesaret ve organizasyon becerisi gerektirmektedir. Faili meçhulleri, sebepleri ve sonuçlarıyla, çağın en önemli silahı “para” üzerinden ortaya çıkarmak istemektedir. 21. asırda tüm dünyanın Avrasya için son kozlarını paylaştığını ve Türkiye'nin de Avrasya'nın kalbi olduğunu gören Polat, son görevi için ekibini yeni insanlarla genişletmiştir.

Polat Alemdar Irak'da da operasyonlara katılmıştır, Irak'da girdiği operasyonda Türk'lerin kafasına çuval geçiren amerikan komutanını Sam William Marshall'ı öldürmüştür. Ve böylece çuval olayınında intikamını almıştır.

İç BağlantılarKaynaklar

Vikipedi
bence cok guzel bır oyuncu ve devamını beklıyorum dizilerin.k.vadısı bence seneye dangasını vurdu

İlgili konuları ara

Yanıtlar