Pour It Up

Pour It Up, Barbadoslu şarkıcı Rihanna'nın ''Unapologetic'' adlı yedinci stüdyo albümünden çıkan bir şarkıdır. Şarkı Rihanna, Michael Williams, Theron Thomas, Timothy Thomas tarafından yazılmıştır. Prodüktörlüğünü Mike WiLL Made It ve J-Bo yapmıştır. Tekli 9 Ocak 2013 tarihinde Rihanna'nın Twitter hesabı üzerinden duyurulmuştur.

Pour It Up, Barbadoslu şarkıcı Rihanna'nın Unapologetic adlı yedinci stüdyo albümünden çıkan bir şarkıdır. Şarkı Rihanna, Michael Williams, Theron Thomas, Timothy Thomas tarafından yazılmıştır. Prodüktörlüğünü Mike WiLL Made It ve J-Bo yapmıştır. Tekli 9 Ocak 2013 tarihinde Rihanna'nın Twitter hesabı üzerinden duyurulmuştur. Arkaplan ve sanat Rihanna henüz Mart 2012'de albüm kayıtlarına başlamamışken "albüm için yeni sesler" aramaya başladı. 12 Eylül 2012'de Def Jam Fransa, Rihanna'nın yeni bir single yayınlayacağını twitter üzerinden duyurdu. Kısa süre sonra tweet silindi ve yerine "yarın daha fazla bilgi verilecektir, tekli Perşembe günü, 13 Eylül'de yayınlanacak" diye duyuruldu. iHeartRadio gösterisinden sonra Rihanna bir röpörtajı sırasında Diamonds'tan söz etti. Ertesi hafta da albüm adını ve albüm kapağını Twitter'dan duyurdu. Mike Will Rihanna için MTV News'in röportajında "birden fazla kayıt yaptığını" söyledi ve daha sonra piyasaya üç tane kesilmiş olarak şarkı düştü. Bunların arasında Pour It Up ta vardı. Mike Will "Benden ne beklediklerini biliyordum. Beni bunun için stüdyoya çağırdılar ve şarkı verdim." Şarkı Rihanna, Michael Williams, Theron Thomas & Timothy Thomas tarafından yazıldı. Ticari performansı Unapologetic yayınlandığından beri Pour It Up, Fransa listelerinde 191. sıraya yükseldi. ABD'de Hot R&B/Hip-Hop Songs (Billboard) listelerinde 34'üncü sıradan giriş yaparak ikinci hafta 22'ye yükseldi. ABD(Billboard)'ta ise 76'ncı sırada. Listeler } |- |} Remix feat. Young Jeezy, Rick Ross, Juicy J, T.I. Pour It Up, Amerikan rapçileri Young Jeezy, Rick Ross, Juicy J ve T.I. vokalleri ile birleştirilerek remix yapıldı. Ve şarkının Unapologetic'teki uzatılmış versiyonu olarak 20 Mart, 2013 tarihinde dijital indirmeye sunuldu. Remix bazı ülkelerde iTunes üzerinden 20 Mart 2013'te yayınlandı.

Arkaplan ve sanat

4 Mart 2013'te Pour It Up'ın remixinin yapılacağı söylendi ve remixteki olası kişiler 2 Chainz, Young Jeezy, Rick Ross, Juicy J ve T.I. idi. Remix Young Jeezy, Rick Ross, Juicy J ve T.I. vokalleri ile yapıldı. Rihanna'nın vokalleri aynı şekilde kaldı ve rapçilerin sözleri şarkıyla uyum içinde yazıldı.

Yayınlanma Tarihleri

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.