Programlanm���� H��Cre ��L��M��

Gaziantep Üniversitesi

Gaziantep Üniversitesinin çekirdeğini, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyetinin 05 Ocak 1973 tarihli ve 1973/47 nolu toplantısında alınan MH.1973/47-170 nolu kararla kurulmuş olan Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü oluşturmakt...

TMP

TMP “Şablon Meta Programlama”nın İngilizce çevirisinin kısaltmasıdır. C++ Meta programlama kendini veya başka programları değiştiren veya yaratan programlar yazmaktır.

Java Nedir

Java Sun Microsystems firması tarafından geliştirilmiş olan üst seviye bir programlama dilidir. İlk adı OAK olan Java aslında bilgisayarlar değil, set üstü araçlar (WebTV gibi) veya avuç içi cihazlar (PDA'ler gibi) için hazırlanmıştı. OAK 1995 yılında baş...

Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksek Okulu

Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksek Okulu, 1995 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi'e bağlı olarak öğretime başlamıştır.İlk olarak ceberta Bölümü'yle başlayan ve Bucak'lı işadamı Hikmet Tolunay tarafından yaptırılan Meslek Yüksek Okulu, Burdur iline bağl...

Şablon Meta Programlama

TMP “Şablon Meta Programlama”nın İngilizce çevirisinin kısaltmasıdır. C++ Meta programlama kendini veya başka programları değiştiren veya yaratan programlar yazmaktır. Şablon meta programlar derleyici tarafından derleme zamanında çalış...

BBC Four

BBC Four bir İngiliz televizyon kanalı tarafından işletilen British Broadcasting Corporation (BBC) ve dijital televizyon izleyicileri için kullanılabilir Freeview, IPTV, uydu ve kablo.

Algol

ALGOL, ileri düzey bir programlam dilidir. Adı ALGOritmic Language 'den gelmektedir.TarihçesiALGOL evrensel bir programla dili yaratmak için yapılan çalışmlar sonucu doğmuştur.

Keskin Meslek Yüksekokulu

Keskin Meslek Yüksekokulu 1994–1995 öğretim yılında Keskin Belediyesi’nin tahsis ettiği 850 m2’lik binada gerekli tadilat ve bakım yapıldıktan sonra üç programla (Elektrik, Kimya ve Mahalli İdareler) öğretime başlamıştır.

Gökçeada Meslek Yüksekokulu

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde yerleşik meslek yüksekokuludur. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'ne (ÇOMÜ) bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.== Tarihçe ==Okul YÖK Yürütme Kurulu’nun 15 Aralık 1997 tarihli kararıyla kurulmuştur.

Korkuteli Meslek Yüksekokulu

Korkuteli Meslek Yüksekokulu, 29 Eylül 2000 tarihli Y.Ö.K. kararıyla kurulmuş, 17.09.2001 tarihinde de fiili olarak eğitime başlamıştır.