Prokons��L

Proton (anlam ayrımı)

Proton şu anlamlara gelebilir:

Proton Tiara

Proton Tiara,Proton'un 1996-2000 yılları arasında ürettiği küçük otomobildir.Citroen ortaklığı ile geliştirilmiştir.Citroen AX platformundadır.

Mezon Alan Teorisi

Mezon Alan Teorisi, Fizik Nobeli sahibi Werner Heisenberg tarafından bulunan atom çekirdeği ile ilgili bir teoridir. Atom çekirdeğinde protonlar ile nötronlar bulunur.

Lotus Elise

Lotus Elise,Lotus'un 1996 yılında satışa sunduğu roadsterdır.Lotus'un Proton bünyesindeki ilk araçtır.2002 yılında yenilendi ve Toyota motorlarına kavuştu.

Fayans Kanunu

Fayans Kanunu (Soddy-Fajans) Kendiliğinden Alfa, Beta ve Gamma ışınları yayan radyoaktif cisimlerin, atom numarasının değişmesi ile ilgili “Radyoaktif yer değiştirme kanunu” İngiliz kimyacı Frederick Soddy ve Polonya asıllı ABD’li fiziko-kimyacı Kasimi...

Toryum-228

Toryum-228, toryumun izotopudur. 90 elektron ve protona sahiptir. Ayrıca 138 nötronu bulunmaktadır. Önceki adı Radyotoryum olan Toryum-228, bozunma zincirinin bulunması nedeniye toryumun izotopu olarak kabul edilmiştir. Yarı ömrü 1.9116 yıldır. Alfa parç...

histidin

Histidin (His, H) doğada yaygın 20 aminoasitten biridir ve proteinlerin yapısında bulunur. L-Histidin ve D-Histidin olnak üzere iki farklı enantiomerik formu vardır.

Mitsubishi Space Star

Mitsubishi Space Star, Mitsubishi Motors'un 1998-2005 yılları arasında ürettiği Kompakt MPV'dir. Mitsubishi Carisma temel alınarak geliştirilmiştir. Çok kabiliyetli bir MPV'ydi. 2005'te üretimine son verilmiştir.

nötron

Atomun çekirdeğini meydana getiren iki temel tanecikten biri. Bu iki temel tanecikten proton artı yüklü olduğu halde, nötron yüksüzdür. Hidrojenin dışında, bütün elementlerin çekirdeğinde nötron ve proton bulunur. Bir elementin çekirdeğinin nötron sayısı,...

L, l