Puerto Natales

Puerto Natales, Şili 'nin Magallanes y la Antártica Chilena Bölgesi'nde (XII. Region) 19.000 nüfuslu bir şehir.

Puerto Natales, Şili 'nin Magallanes y la Antártica Chilena Bölgesi'nde (XII. Region) 19.000 nüfuslu bir şehir.

Liman şehri olan Puerto Natales Última Esperanza eyaletinin de başkentidir. Punta Arenas'ın 250 km kuzeyinde, Ultima Esperanza Fiyortu 'nun kyısında yer alır. 1911 yılında kurulmuştur.

Şehirin bir havaalanı ve limanı vardır.

Puerto Natales, Torres del Paine ve Bernardo O'Higgins Milli Parkı gezileri ve aynı zamanda Ateş Toprakları ile Patagonya turları için başlangıç üssü konumundadır.

Turistler ayrıca Punta Arenas'da Otway-Bay'de bulunan penguen kolonisini ziyaret edebilirler. Ayrıca Serrano, Balmaceda ve Grey buzulları turlarıda turistler için ilginçdir.

Puerto Natales çevresini ilk olarak Juan Fernández Ladrillero, 1557'de Magellan Boğazı'na giderken araştırmıştır.Kawéskar ve Aonikenk, bölgenin ilk sahibi yerli kavimleridir. 18. ve 19 yy içinde birçok Alman ve İngiliz göçmen buraya göç etmiştir. Bölge koyun yetiştiriciliği maksadıyla kullanılmış olup, Puerto Natales Tarih Müzesi ziyaretçilere bu konularda bilgi verir.

Kaynaklar

* Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Puerto Natales ilgili konular

 • Punta Arenas

  Punta Arenas, Şili'nin XII. Bölgesinin ( Magallanes y la Antártica Chilena Bölgesi) başkentidir. Magellan Boğazı'nın kıyısında bir liman ke
 • Balmaceda Buzulu

  Balmaceda Buzulu, Şili'nin Patagonya topraklarında bir buzul.
 • Puerto Natales

  Puerto Natales, Şili 'nin Magallanes y la Antártica Chilena Bölgesi'nde (XII. Region) 19.000 nüfuslu bir şehir.
 • Bernardo O'Higgins Milli Parkı

  Bernardo O'Higgins Milli Parkı, (İspanyolca Parque Nacional Bernardo O'Higgins), Şili'de yaklaşık 35.000 km² alanı kaplayan bir milli parktır.
 • Balmaceda Dağı

  Balmaceda Dağı (İsp Monte Balmaceda), Şili'nin Magellan Bölgesi'nde yoğun olarak buzullarla kaplı bir dağdır. Ultima Esperanza Fiyortu'nun ba
 • Alberto De Agostini Millî Parkı

  Alberto De Agostini Milli Parkı (İsp. ''Parque Nacional Alberto De Agostini'') Şili'nin güneyinde büyük bir milli parktır.
 • Bernardo O'Higgins Millî Parkı

  Bernardo O'Higgins Milli Parkı, (İspanyolca ''Parque Nacional Bernardo O'Higgins''), Şili'de yaklaşık 35.000 km² alanı kaplayan bir milli parkt
 • Torres del Paine Millî Parkı

  Torres del Paine, (İspanyolcada ''Paine'nin kuleleri''), Şili Patagonyası sınırları içinde kalan bir milli park. Milli park ismini gökyüzüne
Puerto Natales
Puerto Natales