R. Laing

User Datagram Protocol

UDP (User Datagram Protocol - Kullanıcı Veribloğu İletişim Kuralları), TCP/IP protokol takımının iki aktarım katmanı protokolünden birisidir. Verileri bağlantı kurmadan yollar.

Ash

Ash Ketchum, Pokémon animesinin baş kahramanıdır. Başlangıç pokemonu olarak Pikachu'yu almıştır daha sonraki macerlarında birçok pokemon yakalamıştır.

Asynchronous

Asenkronize, Eş-zamansız, Senkronize, Eş-Zamanlı olmayan. Kavramsal olarak eş-zamanlı'nın zıddı olsa da, Telekomünikasyon, Sayısal elektronik, Bilgisayar kapsamında tek başına anlaşılması gereken kendine has özellikler taşır.

indikatör

pH belirteçleri, çözeltinin pH'sına bağlı olarak renk değiştiren, karmaşık yapıdaki organik bileşiklerdir. Bu tür çözeltiler, asit ya da baz titrasyonunun bitiş noktasını saptamak amacıyla kullanılır.

Ana

Anne ya da ana, bir çocuğu doğuran, bakımını üstlenen veya kendi doğurmadığı bir çocuğu evlat edinen ve bakımını üstlenen dişi canlı. Genlerin yarısı anneden gelir.

Artı

Artı ve eksi işaretleri (+ ve -), pozitif ve negatif kavramlarıyla birlikte toplama ve çıkarma işlemlerini belirtmek için kullanılan matematiksel sembollerdir.

FIFA Dünya Kupası golcüleri

Bu maddede FIFA Dünya Kupası finallerindeki maçlarda gol atan futbolcular, ülkelerine göre sınıflandırılarak listelenmiştir.

Varoluşçu psikoloji

Bir diğer adı hümanistik yaklaşımdır. Felsefedeki varoluşçuluk akımının psikolojiye uyarlanmış halidir. Hümanistik psikolojinin kurucuları Abraham Maslow, Carl Rogers ve Rollo May’dir.

Alexander Gordon Laing

Alexander Gordon Laing (d. 27 Aralık 1793 – ö. 26 Eylül 1826), İskoç kâşif. Timbuktu'ya ulaşan ilk Avrupalı kâşif olmuştur. Timbuktu'dan ayrıldığı gün öldürülen Laing'in notları bulunamamıştır.

En İyi Prodüksiyon Tasarımı Akademi Ödülü

En İyi Prodüksiyon Tasarımı Akademi Ödülü, 1928'den günümüze kadar verilen Akademi Ödülü'dür.