Raj Kapoor, (Hintçe: राज कपूर) (d. 14 Aralık 1924, Peşaver - 2 Haziran 1988, Yeni Delhi) Hint Sineması|Hintli sinema aktörü ve yönetmeni. Bollywood un en gözde sanatçılarındandır. Tanınmış sinema ve tiyatro sanatçısı Prithviraj Kapoor`un dört çocuğunun en büyüğüdür. Kardeşlerinden ikisi de aktörlük yapmıştır. Türkiye`de özellikle Avare (1951) filmiyle...

Raj Kapoor kaç yaşında?

Raj Kapoor öldüğünde, 63 yaşındaydı.
Raj Kapoor, günü, bir Pazar günü doğdu. Yaşasaydı 64. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 53 gün vardı.
Raj Kapoor'un burcu Yay burcuydu.
Raj Kapoor doğduğunda adı Ranbir Raj Prithviraj Kapoor.
Hayır, Raj Kapoor 06/02/1988 tarihinde öldü.

Raj Kapoor hakkında bilgiler

Raj Kapoor (Hintçe: राज कपूर) (d. 14 Aralık 1924, Peşaver - 2 Haziran 1988, Yeni Delhi) Hintli sinema aktörü ve yönetmeni.

Bollywood un en gözde sanatçılarındandır. Tanınmış sinema ve tiyatro sanatçısı Prithviraj Kapoor`un dört çocuğunun en büyüğüdür. Kardeşlerinden ikisi de aktörlük yapmıştır. Türkiye`de özellikle Avare (1951) filmiyle tanınmıştır.

thumb|right|Raj Kapoor }İlgili Konu Başlıkları Tümü

Shammi Kapoor

Shammi Kapoor (d. 21 Ekim 1931, Bombay; ö. 14 Ağustos 2011, Mumbai) Hintli aktör ve yönetmen. Oyunculuğa 1948 yılında başladı. Ünlü Hint aktör Raj Kapoor'un kardeşi olan sanatçı 14 Ağustos 2011'de 79 yaşında böbrek yetmezliği nedeniyle Mumbai'de öldü.

Karisma Kapoor

Karisma Kapoor (Hintçe: करिश्मा कपूर, d. 25 Haziran 1974; Mumbai, Maharaştra, Hindistan) Bollywood filmlerinde oynayan Hint aktristtir. Hint oyuncu, yönetmen ve yapımcı Raj Kapoor'un torunudur.

Shahid Kapoor

Shahid Kapoor (25 Şubat 1981), Hint oyuncu. Kariyerine müzik videolarında ve reklamlarda çalışarak başladı. Shahid ilk Bollywood filmini 2003'te Ishq Vishk'le yaptı ve Filmfare En İyi Erkek Ödülü'nü kazandı. Devamında Fida ve Shikhar filmlerinde oynadı. İlk büyük başarısı ...

Shashi Kapoor Filmografisi

Shashi Kapoor filmografisi aktör, yönetmen ve yapımcı olan Bollywood oyuncusu Shashi Kapoor' un oynadığı 175 filmin listesidir.

Avare

Avare, İşsiz güçsüz, başıboş, aylak anlamlarına gelen Farsça kökenli sözcük. Avare ayrıca bir bilezik türüne de verilen addır (TDK).

Bollywood

Bollywood, Mumbai'deki (eski adı Bombay) Hindistan film prodüksiyon merkezi için kullanılan, Hollywood ve Bombay'dan esinlenerek oluşturulmuş bir sinonim.

Mukesh

Zoravar Chand Mathur, (d. 22 Temmuz 1923 – ö.